Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #54  
Vechi 28.07.2021, 17:31:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Mie de abia știrea asta mi se pare interesantă:

https://as.ro/fotbal/mihai-stoica-ce...ta-111685.html

Mihai Stoica s-a săturat ca FCSB să fie alungată din Capitală. Roș-albaștrii vor trebui să își caute altă arenă la toamnă, când Arena Națională va găzdui Dota 2, un campionat de jocuri pe calculator, între 7 și 17 octombrie.

Mihai Stoica cere ca FCSB să nu mai fie alungată. „Vrem să jucăm în București!”
„Să nu mai fim alungați. Să jucăm în București, să nu mergem să jucăm la Giurgiu, unde nisipul ne-a marcat un gol care, probabil, ne-a costat titlul. Dacă înainte eram goniți că jucau mii de copii pe cel mai mare stadion al țării, probabil acum vom fi alungați că se joacă Dota 2. Eu am crezut că la jocurile video stai în fața calculatorului și te joci cu un joystick. Am înțeles că e chiar sport”, a râs Mihai Stoica.

Mi se pare chiar anecdotic pentru decăderea sportului și prăbușirea la olimpiade, sportul real e înlocuit cu un ecran mincinos-virtual, puștii nu se mai implică în sporturi, fac burtă, bagă sucuri, energizante, junk food, și-și strică ochii și coloana vertebrală în fața unui ecran țăcănind nevrotic din joystick...

Ăsta e unul din motivele decăderii sportului:

Ion Țiriac:
„Nu e vorba doar de bani, ci și de educație și moralitate. La orele de sport, trei sferturi sunt scutiți medical și al cincilea sfert nu se prezintă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote