View Single Post
  #15  
Vechi 20.03.2010, 19:13:10
mishi55's Avatar
mishi55 mishi55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 218
Implicit Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de Remus Vezi mesajul
adevarul e ca este foarte stravezie linia dintre magie si medicatie normala ;cum e foarte stravezie si linia dintre credintza si habotnicie ...eu insumi cateodata ma surprind fiind habotnic
Doamne ajuta!
Fratioare, linia e subtire, dar e! exista! Si sa nu facem confuzie intre masarea tamplelor sau degetelor, sau mai stiu eu ce - cu, sa zicem, descantece si bolboroseli si taciuni stinsi in apa, si par de nu stiu ce ars nu stiu cum... duca-se! Deci, sa nu confundam! Si eu nu am spus despre prietenul acela al tau ca este murdar sau ca are murdarie in el. M-am referit la unele practici cu aparenta crestina, dar care sunt ramasite de idolatrie pagana, si pe care le vezi din pacata atat de des mai peste tot (gen: Scuipa-l, sa nu-l deochi! sau: Descanta-ma, ca s-a uitat careva la mine cu ochi rau, sau ... sau... )
Deci, nu m-am referit la persoana prietenului tau. Faptul ca are duhovnic e foarte important. Nu vreau sa despic firul in patru. De plecat am plecat de la practicile radiesteziei, bio-bla-bla si magie si ... si... Nu?
In ceea ce priveste demarcatia dintre magie si medicatia "normala"... ce e aia medicatie normala? Cea care te indoapa cu chimicale? Multam, nu! In general, nu iau medicamente, nici in situatii in care mi se recomanda. Unui Coldrex nu stiu cum, ii prefer oricand o cana de vin fiert! Decat un antinevralgic, mai bine o cafea buna! Decat un medicament care chipurile scade tensiunea, mai bine o jumatate de ora de joaca cu pisica, o bucatica de zi printre copii, printre flori, sau cu o carte buna... O rugaciune din suflet, etc...
Reply With Quote