Subiect: Sunt singura.
View Single Post
  #10  
Vechi 10.10.2016, 17:06:07
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Pai nu sunteti.Cu astfel de sfaturi in nici un caz.

Dupa ale cui masuratori ?

Tehnica plangerii de mila a sinelui nu rezolva nimic.

Asta-i mandrie.Sa asculti de gura lumii insamna sa asculti de sfatul dracului.

Eu cred ca la tine alta e problema.Eu cred ca de fapt problema ta reala este
departarea de Dumnezeu, iar aceasta departare se transpune la nivelul constientului tau sub forma dorului unei familii cu bla, bla, bla.

Apoi tot tu te-ai dat de gol cumva. Ai spus ca vrei familie si numai asa vrei sa faci sex. Chestia asta este ca si cum ai dori sa faci sex insa cu binecuvantarea lui Dumnezeu. Ceea ce este ... dracesc :))

Dumnezeu te poate ajuta sa-ti faci o familie daca o vrei in scopul nasterii de copii, si nu doar in scopul de-a face doar sex + alte perversiuni sexuale, etc :))

Tu crezi ca-l poti pacali pe Dumnezeu ? :))

Daca hormonii ti se invart precum electronii in jurul nucleului si nu vrei sa intrii in patima curviei, atunci fa un sport si cele 7 laude.

Daca o sa vrei sa faci cele 7 laude zilnice iti trec prostiile astea.

Dumnezeu, te poate ajuta daca vrei o familie in scopul nasterii de prunci si nu
paravan pt sex cu acordul lui Dumnezeu :))

Voi cand va duceti la biserica o faceti pt ca nu aveti de face pe acasa si discotecile sunt prea departe sau chiar va duceti pt ca il iubiti pe Dumnezeu ?
Pt ca la ce sfaturi ai primit de la oameni dusi la biserica am impresia ca astia
se afla doar in treaba.
Poate m-am indepartat de Dumnezeu. Viata te pune la incercari grele. Stiu ca asta nu este un motiv sa te indepartezi de Dumnezeu dar uneori ajungi in asa hal inca nu mai poti sa iti controlezi propriile ganduri.
Reply With Quote