View Single Post
  #10  
Vechi 06.01.2013, 14:32:46
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
La cat s-au isterizat unii au ajuns sa articuleze cuvantul "card", doar ca sa-i linisteasca ca nu mai e "drac" scris invers :) N-am inteles de ce au protestat ca pe card sa nu apara bolile cronice, doar pe carnetul de sanatate apar si nu tin minte sa fi comentat cineva vreodata. De asemenea un nr. de inregistrare apare si pe fisa medicala, dar n-au comentat niciodata nimic, doar de cand a inceput paranoia cu cip-ul s-a starnit fobia cifrelor. Astept grupurile fanatizate sa dea dovada de consecventa in gandire si sa protesteze impotriva cnp-ului, acel numar unic cu care se identifica. Daca nu protesteaza impotriva cnp-ului, doar impotriva acelui cod al asiguratului eu nu ii cred, sunt niste bieti oameni manipulati.
Am citit cateva comentarii la linkul postat, te ingrozesti:
Parerea mea este ca ,daca-l primim prin posta ,trebuie sa-l trimitem inapoi ,pe adresa care l-a trimis ,Pt ca ,daca-l primesti ,inseamna ca ai primit cipul satanist al lui antihrist !!! http://apologeticum.wordpress.com/20...ema-era-cipul/

In fine, mare-i gradina ta, Doamne!
N-ai putea sa fii mai retinuta in aprecieri de tip ,,fanatici", ,,isterizat'', ,,mare-i gradina ta, Doamne!''? Cum poti sa-i numesti astfel pe parintele Iustin , pe parintele Paisie Aghioritul, pe sfantul Lavrentie de Cernigov si pe alti duhovnici romani, rusi, sarbi si greci care privesc probema astfel? Admite ca e un alt punct de vedere care nu coincide cu al tau si limiteaza-te la atat.

Prosti sau nu, ei sunt multi, asa ca ,,cipofobii" trebuie sa fie ascultati, nu etichetati si prostiti in fata. Nu e corect ca in schimbul asistentei medicale sa-si vanda constiinta lor religioasa, chiar daca, in conformitate cu parerea ta aceasta ar fi gresita.

Postarile celor care vor sa ne dea lectii pro-cip nu m-au convins prin adancimea lor duhovniceaca, ci doar prin informatii. In viata duhovniceasca, informatia nu este suficienta. Asadar, ar trebui sa se smereasca in fata sfintilor.

Eu n-am facut decat sa repet ce-au spus ei, iar pe cei care inca n-au inteles sau n-au vrut sa priceapa prapastia duhovniceasca spre care ne indreptam nu-mi permit sa-i judec in niciun fel. Pacatul, da, e pacat si trebuie aratat cu degetul, iar de pacatos trebuie sa ne fie mila. Nu putem sluji la doi domni, din pacate. Vrand sa fim pe placul lumii, nu mai putem fi si pe placul lui Dumnezeu.

Pentru desfranare, avorturi si vrajitorie, acest neam are de tras ponoase. Noi ne indreptatim pe noi insine pentru fiecare pacat in parte si putin ne pasa daca ceea ce facem ii place si lui Dumnezeu. Daca duhovnici cu viata sfanta au spus ca exista conditii tehnologice pentru ca previziunile apocaliptice pe care le-am citat mai sus sa se implineasca, noi ne agatam cu dintii de textele unui ierarh care ne spune ce vrem noi sa auzim. Apoi aruncam cu pietre in cuvintele duhovnicilor cu viata sfanta! Nu se cuvine.

Last edited by antoniap; 06.01.2013 at 14:41:38.
Reply With Quote