View Single Post
  #1  
Vechi 02.07.2009, 18:35:54
giovaninnaa giovaninnaa is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.03.2008
Mesaje: 83
Implicit Grija lui Dumnezeu pentru noi

Dragii mei, pentru mine, dar si pentru altii, as vrea sa va intreb ceva: Pentru un crestin, este corect sa spunem ca ORICE ni se intampla, bun, rau, ne convine, nu ne convine, este de fapt cel mai bine pentru noi la momentul respectiv? Este corect sa consideram ca Dumnezeu are atita grija si dragoste pentru noi, incat ne da ce e mai bine sau mai bun pentru noi, chiar daca noua nu ne convine, chiar daca nu e pe placul nostru, chiar daca sunt incercari, greutati, momente, intamplari, situatii, neplacute, grele?

Ma gandesc sa lamurim aspectele aici, la modul acesta, pentru ca ma ganesc ca poate daca spunem lucrurile negru pe alb aici, asa, la obiect, va fi mai usor pentru multi sa ne lasam in grija lui Dumnezeu, si vom suferi mai putin pentru diferite lucruri care ni se intampla.

Vreau sa va mai spun ca eu acum sunt intr-o situatie neplacuta, care ma doare, care nu imi convine absolut nimic, care ma macina, INSA gandul ca de fapt probabil este cel mai bine pentru mine ASA, pentru ca Dumnezeu ma iubeste si imi da ceea ce este mai bine pentru mine, gandul acesta ma ajuta mult, si chiar imi ridica povara de pe suflet, si imi trece de suparare si de suferinta.
Reply With Quote