View Single Post
  #118  
Vechi 13.05.2021, 19:17:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu conteaza ce zici tu.
Conteaza numai ce zici tu. Asa zic toti teroristii tirani ce cultiva cultul personalitatii impostoare. Chiar daca sunt doar un mirean sigur conteaza ce zic. Din cuvintele tale te vei scapa sau te vei osandi. Fiecare pasare pe limba ei piere. Tu ca un nimicitor dispretuiesti ce spun de parca Newton nu ar fi fost om ci zeu.

Citat:
Toti sectarii se straduiesc sa aduce tot felul de disxursuri care sa le dea lor dreptate.
Ma confunzi cu Ewald Frankenstain. Nu sunt sectar! Comparatia ta e deplasata. Nu ma autoindreptatesc pe mine ci marturisesc o credinta deci indreptatesc pe Altii.

Citat:
Biserica a zis in deplina judecata si in deplina analiza a faptelor din nip.
Tot asa au zis despre Irineu, despre Drincec, despre Iosif Trifa, despre Arsenie Boca, despre ciobanasul de la Maglavit, despre sora Veronica de la Vladimiresti despre sfanta Virginia, despre sinodul Cretan... in deplina analiza a faptelor s-a pripit... uneori in unanimitate. Apoi au mai revenit asupra deciziilor si au redat cezarului ce-i al cezarului comunist si lui Dumnezeu ce este al Lui Dumnezeu.

Citat:
Asa ca ascultam drept de Biserica.
Asculat dumneata de pripelile cui doresti. Ascultarea de BOR se face asa cum se cuvine. Se asculta de ascultarea parintilor si sfintilor de Dumnezeu si nu de pripeala lor.

Citat:
Si toata invatatura ta oricine se uita din Biserica o vede drept mincinoasa.
Nu e invatatura mea ci e invatatura de la Dumnezeu suflata prin cele 7Tr.Ap.
Cum sa fie mincinoasa daca sunt multe minuni, vindecari, jertfe, roade, cresteri de ucenici, proorocii scrise si pictate care s-au implinit, martori, dovezi? Daca sunt unii care nu pot sa vada padurea din cauza copacilor asta nu e treaba mea.

Citat:
Poti sa te bati cu pumnul in piept. Hristos o sa iti zica la fel ca trebuia sa asculti de Biserica.
Asta si fac, fara sa scot din ea Apocalipsa sau Trambitele.
Biserica de ascultat este cea intreaga si nu bucati si bucatele din ea.

Citat:
Daca tu numesti ortodoxia erezie este inselarea ta. Nimeni din ortodoxie nu judeca asa. Si suntmulti duhivnici care au analizat ce e la nip.
Mai bine ca Irineu n-a analizat nimeni.
Am analizat si eu si mi-a dat ce i-a dat lui Irineu: Dumnezeu e cel ce lucreaza si sufla prin Cele 7 Trambite Apocaliptice romanesti.
Au mai analizat si altii. Nu e un merit... mi-a fost si dat de sus ca har si credinta.

Citat:
Tu nu stii ce e dogma. De asta iti fabrici invataturi straine de Biserica.
Teoria PacMan 3D-nD nu e straina de biserica, toti sfintii au marturisit valabilitatea cartilor lui Moise, Facerea si altele si au marturisit ca pamantul e partea cea mai de jos din creatie gandindu-se si la intaritura pamantului pe care sta pamantul-continente-insule si apele plate care-l inconjoara. Tu negi ceea ce toti sfintii sustin si intaresti credinta in globul de carton, planeta-tarot si zici ca eu fabric duhuri straine. Pai tu sustii teoriile straine de Dumnezeu pe baza de GPS si pe baza de tot felul de chestii pe care nu le intelegi dar te lauzi cu ele ca sunt complicate si ca tu le pricepi si le dai dreptate de parca le-ai pricepe. Eu le-am priceput si am inteles ca n-au dreptate, ca sunt gresite. De aia si sustin teoria PacMan3D-nD ca e mai corecta si pentru ca am inteles asta, de aia o sustin si nu asa ca un repetor de teorii fabricate de straini de duhul Adevarului.

Citat:
Esti un impostor care incearca sa se acopere cu umbrela Bisericii si cu niste cuvinte din Bisrrica.
Nu ma dau altcineva. Chiar sunt mirean din poBOR si cred in BOR si mai cred si in cele 7Tr.Ap. romanesti. Ma confunzi cu impostorii comunisti care s-au erijat la putere si au sustinut ca ei le-au facut si le fac pe toate in tara asta inclusiv ei apara ortodoxia si cand colo doar au jefuit-o si vandut-o dupa ce au folosit oamenii din ea pe post de sclavi.

Citat:
Dar tot impostor rmai
Nu stii ce inseamna impostor. E asa ca un pui al baronului de Miunhauzen care se erijeaza in a vorbi in numele bisericii, al sfintilor inchipuindu-se ca ce zice(minte) el e infailibil si sigur e bine sa apere ortodoxia exact pe dos confundand-o cu lumea si cu strainii lumii si cu duhul strain de Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 20:01:04.
Reply With Quote