View Single Post
  #1  
Vechi 25.08.2009, 14:04:44
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice

Am aflat mai nou ca nu pacatul inrobeste pe om ci sa iei pasaportul biometric.
Ca daca esti mandru,curvar,betiv si nu ai pasaport biometric o sa te mantuiesti.
Da da da!
Ca Dumnezeul nostru Iisus Hristos nu a zis ca pasaportul biometric ne innrobeste ci ca pacatul ne innrobeste.
Parintele Cleopa si parintele Staniloae au fost cu adevarat Sfinti Parinti da Duhul Sfant nu sta in toti batranii legionari care nu s-au dezis de erezia legionara ci in vasele sale precum au fost parintele Cleopa si parintele Staniloae si sunt si in ziua de azi.Ca zice la cartea lui Iov Duhul Sfant nu vine automat cu varsta.
Acum s-a ajuns ca unii sa doreasca sa indeparteze pe unii din Sfanta Biserica pentru ca au pasaport biometric!
Lasa frate tu zici ca nu ti-e de folos sa iei pasaportul biometric nu il lua de ce vrei sa ma fortezi pe mine sa hulesc tehnologia darul Preasfintei Treimi si sa o numesc rea?Mie mi se pare ca imi fac paguba sufleteasca judecand cele ce a creat Sfanta Treime si numindu-le rele.Ca tehnologia e buna foarte iar scopul pentru care se foloseste poate fi bun sau rau.
Te crezi cumva infailibil precum papa si vrei ca ce ti se pare tie sa fie scos ca dogma de credinta?
Ba mai vad la Sfanta Manastire Petru Voda (i-am zis Sfanta pentru alti parinti care stau pe acolo nu pentru parintele Justin Parvu si parintele Filotheu) scris pe toaca Catalin (cred ca se referea la blogerul Catalin) pentru simplul fapt ca a aratat aceste absurditati.
Da ce a patit ceva acel bloger?Nicidecum!
Pai ce Dumnezeu asculta rugaciunile nedrepte?
Nu asculta.De cand s-a intrupat si s-a rastignit si a inviat pentru a sa iubita creatie nu mai asculta de santaje de genul "eu ascult de Tine asa ca ca rogu-te fa aceasta!"
Nu are Dumnezeu nevoie sa ii dea cineva sfaturi cum sa conduca lumea si pe cine sa mustre si pe cine nu!
Stie El mai mult si ma bine decat poate sa creada si sa inteleaga cineva ca ar sti!
Nu se vad toate fapturile,tehnologia,materia si celalte minuni de le-a creat Preasfanta Treime din nimic? Ca sunt fara sfarsit aratand ca nu putem noi pricepe despre Preasfanta Treime!

Hai mai fratilor mai rugati-va ca nu v-a ascultat Dumnezeu sa il mustre pe blogerul Catalin!Da cred ca va rugati degeaba ca rugaciunea voastra e nedreapta!Si rugaciunea nedreapta nu e rugaciune in Duh si in Adevar!Si nu e rugaciune bineplacuta lui Dumnezeu si Dumnezeu nu o asculta!

Last edited by mihailt; 25.08.2009 at 14:07:24.
Reply With Quote