View Single Post
  #147  
Vechi 27.05.2010, 12:31:07
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Citeam asa ultimele mesaje si ma gandeam cum voi singuri va contraziceti.
Numai despre femeie si ce sa-i mai cerem si interzicem vorbiti (imbracaminte, coafura, parfum, etc.). Nici un cuvant despre barbat.
Si tot voi spuneti pe urma ca: "vai, dar femeia nu este discriminata si prigonita in biserica".

Si pe mine ma cam ia gandul cand o femeie imbracata mai putin cuviincios in biserica. Dar imi trece. Nu ma preocupa asa restul lumii. Eu am alte probleme, de alta natura in biserica, dar incerc sa le uit si sa ma concentrez la slujba.

@caliyo - superb mesajul.

"Femeia in Biserica Ortodoxa (merita ea mai mult)
"Am gasit astazi pe prima pagina a acestui site un articol superb, parca scris de mine (adica asa cum gandesc si eu), pe aceasta tema. Este scris de un preot."

http://www.crestinortodox.ro/editori...ra-feminitatii

te cam piezi prin "hatisul postarilor" Sophia, draga... Chiar tu ai pus problema femeilor din Biserica Ortodoxa. Nu ai manifestat nici un interes despre locul/rolul barbatilor in BO.
Daca ai fi citit prima mea postare ai fi gasit si ceva referitor la barbati. Dar nu te mai obosi, oricum, ceea ce scrisesem nu e conform filozofiei tale. Tu sustii emanciparea femeii si in BO. Eu NU. Iar despre barbati si locul/rolul lor in BO, nu-i treaba mea.
Si da, ne contrazicem intre noi, uni pe altii, nu fiecare cu el insusi... mai, mai nu esti atenta deloc... si ai ceva postari la activ, esti senioara... Ma asteptam la mai mult de la tine, nu te supara.
Domnul sa ne ajute!
Reply With Quote