View Single Post
  #3  
Vechi 13.11.2017, 05:56:22
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emmyjenner Vezi mesajul
Buna seara! Sunt eleva in clasa a 9-a si in mai putin de doua saptamani voi avea prima teza din acest an. Cum a devenit firesc pentru mine, au aparut starile de neliniste si ingrijorarile inutile. Invat din greu, am avut si examenul anul acesta si l-am luat cu media 9,85 (nu am specificat acest fapt pentru a ma lauda, ci pentru a va face sa intelegeti ca sunt un copil care chiar invata din greu). Sunt foarte nelinistita, cand nu reusesc sa rezolv un exercitiu ma panichez, incep sa plang. Pe langa aceste stari de neliniste, a aparut si tristetea, care ma determina sa plang foarte des. Consider ca, in aceasta situatie, doar Dumnezeu ma poate ajuta... mi-am convins parintii sa tinem tot postul, ma rog des. Vreau un sfat, ce ar trebui sa fac pentru a ma linisti. Imi puteti oferi niste rugaciuni pentru risipirea nelinistii, pentru spor la teste, teze etc. Sunt foarte dezorientata si am nevoie de sprijin...
Admir sinceritatea cuvintelor tale din mesajul cu care te-ai inscris pe acest forum, ocazie cu care iti urez: bine ai venit.

Te rog sa ne spui cand ai facut ultima spovada si care e materia ta preferata, care te pasioneaza si la care ai participat la olimpiadele scolare?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote