View Single Post
  #9  
Vechi 08.01.2011, 20:05:14
alyna26 alyna26 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Mesaje: 54
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Camy draga, din pacate permiti altora de genul lui Zaharia sa vorbeasca prin gura ta.
Intr-o foarte mica masura,%, ai dreptate in legatura cu copiii celor bogati. Inteleg ca asa SI-AR DORI SARACUL SA FIE, sa moara capra vecinului...insa NU ESE DELOC ASA!:)))
Pe scurt, ei prin diversele resurse materiale si finaciare au access la dezvoltarea progeniturilor lor din toate punctele de vedere: intelectual, spiritual, fizic si psihic prin activitati extracuriculare si suportul familiei care nu este cocosata de munca si griji.

Aici nu tine faza cu eu sunt sarac si nu pot/permit nimic iar vecinul este bogat... dar lasa ca-l bate si pe el Dumnezeu ca am satisfactia ca copiii lui sunt pe droguri.
Foarte rar...si de regula stii de ce auzi de citiva BOGATI care iau droguri?
Pentru ca nu se publica nimic de miiile de cazuri de nenorociti DIN FAMILII SARACE, carora familiile nu au chiar nimic sa le ofere si care ajung din depresii pe strazi si pe droguri.
Majoritatea copiilor strazii provin NU din familii bogate ci din cei saraci si pe asistenta sociala.
ai foarte mare dreptate. nu prea tine faza cu saracul copil bogat. as intreba-o pe camy, cum ramane cu oamenii saraci care se sinucid (atentie eu condamn categoric sinuciderea) pentru ca nu mai suporta sa-si vada familia in lipsuri si ei nu mai reusesc sub nici o forma sa le puna ceva pe masa? hai sa nu-i plangem pe bogati. nu asta era ideea mesajului meu, sunt de acord camy ca si bogatii sufera, la fel, ca foarte multi oamnei bogati sunt si persoane bune la suflet la fel cum si multi oameni saraci nu stiu ce-i aceia bunatatea sau omenia, dar nu, eu ma refeream in principal la pedagogia oferita aleatoriu, la lectiile care nu sunt predate neaparat acelora care ar avea nevoie de ele, care gresesc, ci la intamplare. si aici ma refeream si la indiferenta, unii care ar merita nu-si primesc aceste lectii never, si altii care n-au facut nimic impotriva lui Dumnezeu sau a oamenilor, primesc la astfel de lectii ca nu mai stiu cum sa le duca.
si mai e ceva, noi suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu nu-i asa? pai noi suntem supusi greselii, si atunci nu e logic sa spunem ca poate si Dumnezeu mai greseste fata de noi? si ca nu intotdeauna repartizeaza ce ar trebui cui ar trebui?
Reply With Quote