View Single Post
  #244  
Vechi 11.02.2021, 20:19:27
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Prostovan ordinar ce esti stai cu sectarul in brate, sugi diavolul din priviri, canti laude satanei, aduci ode diavolului.

Bai fraiere tu esti intreg la minte? Un prostovan care are un diavol in fata si care se hilizeste ca prostul. Debil mintal ce esti nu ai 2 neuroni educati in ortodoxie...

Daca aveai un dram de minte vedeai si ascultai de Biserica - secta adica diavolul.
Nimic de adăugat. ”Duhovnicul” ce luptă cu ”sectarul” ocărăște la greu credinciosul ca să tacă dracul din el. Asta zice ”teologul” că e practica ”ortodoxă” de luptă cu necredința.

Mă, tu ești debil mintal? (iartă-mă, n-am putut să mă abțin citind atâtea hule și ocări ”exorcizatoare” la adresa mea vrednice de un stadion de liga 4-a cu bar de muncitori ce fug de la lucru la subsolul tribunei)

De siluirea și hăcuirea limbii române, nu mai zic nimic.
E trist. Păcat de tine. Mi-e evident că nu știi ce-ți faci.

Ți-am dat și un citat ca să te cumințești așa ca de la duhovnic la ”duhovnic”!

”@gpalama, dacă tu așa ai învățat în ortodoxie să faci ca duhovnic atunci să știi că vine Domnul să te taie în două!

”Iar de va zice sluga aceea în inima sa: Stăpânul meu zăbovește să vină, și va începe să bată pe slugi și pe slujnice, și să mănânce, și să bea și să se îmbete,
46. Veni-va stăpânul slugii aceleia în ziua în care ea nu se așteaptă și în ceasul în care ea nu știe și o va tăia în două, iar partea ei va pune-o cu cei necredincioși.
47. Iar sluga aceea care a știut voia stăpânului și nu s-a pregătit, nici n-a făcut după voia lui, va fi bătută mult.”


Dacă așa a învățat el să ducă lupta cea bună atunci parcă pot să-mi explic de ce face el circul ăsta pe forum având impresia că face bine.

@gpalama, iată că te-ai dovedit singur rupt de ortodoxie și contra ei căci tu o practici pe dos!” Petru7.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 11.02.2021 at 20:23:28.