View Single Post
  #14  
Vechi 24.02.2010, 17:55:07
 Remus 's Avatar
Remus  Remus  is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit inbunatateste-ti relatia cu duhovnicul

huliganul din mine ti-ar spune : "...si zici ca esti frumushica , ai de toate ? hmm tempting! pai hai ma lizuca vino incoace ca te rezolv io gratis, gigi filantropu' imi spune!" din fericire pt mine huliganul (prin multa rugaciune) a adormit si stiu ca daca as indrazni sa intinez un suflet curat ca al tau m-ar bate Dumnezeu numa in cap!vorba vine , ca Dumnezeu nu bate ,Dumnezeu e iubire,dar isi retrage ingerii pazitori si ma batjocoresc aia negri in fel si chip.Asadar sora Lisa , ca un frate mai mare ,ce cazuse odinioara in cealalta extrema ,inflatie de prietene ... iti spun cu tarie: poti fi fericita ca la 20 de ani esti inca neinceputa! mai asteapta un pic si vei intalni EXACT pe cel care apreciaza cu adevarat puritatea ta si care implicit va veni cu ganduri curate (casatoria) caci asa fara casatorie
sunt o gramada de cani turbati cu infatzisare poleita "facatori de bine" care nu aduc decat suferintza. Foarte bine grait-a fratele Cherub :Paraclisul Maicii Domnului (amandoua)
mers la Biserica mai des, spovedanie ,impartasanie ,post, in plus o imbunatatire a relatiei cu duhovnicul tau af fi binevenita! Duhovnicul te sfatuieste prin Duhul Sfant! Multi duhovnici au oprit la timp casatorii sau prietenii care erau sortite destramarii , evident ca nu toti sunt vazatori cu Duhul , dar absolut Toti au Darul Spovedaniei! Caci pacatele ne apasa de nu ne mai merge nimic cateodata, ale noastre si ale strabunilor! Se spune ca noi caram in bagajul nostru genetic in afara de minunatele trasaturi fizice ,sufletesti si pacatele strabunilor nostri pana la a 9-a generatie (mai exact Parintele Arsenie Boca spune)
asadar, daca te gandesti la lucruri mai grave cum ar fi blestemele (sa stii ca ele exista!)
te sfatuiesc ca citesti Acatistul Sfantului Ciprian (si viatza Sfantului) dar mai ales sa mergi
miercurea si vinerea la Slujbele de Maslu si Dezlegari. E foarte folositor si Acatistul Sfantului Nicolae cum bine spus-a fratele 5s5t6e7f8 (ce nume ai frate!!!sigur esti ortodox?! kidding)
si citeste si viatza Sfantului Nicolae ca sa vezi DE CE iti este folositor! o sa-ti placa!
Si ca sfat mirean, nu poti sa cunosti baietzi daca stai inchisa in casa (iesi cu colegele , prietenele, fa-ti un hobby in sport arta etc,astfel ai sa cunosti si alte comunitati, socializeaza , zambeste, imbraca-te elegant pune-te in valoare (dar nu vulgar ,exista si un sex appeal decent caci cine are ochi o sa te vada) caci altfel ce-as mai putea sa-ti spun...
...nu stiu ...sa fie oare din cauza mustatzii? kidding sweetie sunt convins ca esti frumoasa
nu exista ortodoxa urata! m-am convins personal cat de frumos mobileaza Ortodoxia o femeie! Doamne Ajuta
Reply With Quote