View Single Post
  #7  
Vechi 13.08.2010, 08:19:23
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc de indemn Andrei, aparatul a fost achizitionat deja.
Cat despre umilinta prefacuta..nu stiu de altul insa stiu din proprie experienta cum sunt tratati bolnavii de hepatita (spre exemplu) in Romania. Si nu e vorba de umilinta prefacuta mostenita de la tigani (si asa mi-s cam bruneta) CI DE FAPTUL CA SPITALUL NU ITI OFERA NIMIC GRATIS! poti intelege asta?
Stai internat si nu iti da NIMIC daca nu aduci de acasa medicamentele!! Iti face arginina, mergi de cumperi, Vrei analize? mergi de plateste! Vrei RMN? Scoate banul!
Pui o intrebare simpla...de ce sa platesc daca sunt asigurat? Ti se raspunde plictisit..nu-s bani! banii sunt la Udrea si la altii ca ea...

Nu ma plang si cred ca ai ajuns sa ma cunosti destul de bine ca sa stii asta..insa ma doare ca alaturi de mine sufera familia mea. Sufera, pentru ca si eu sunt om si nu pot duce singura toate.
Asta-i adevarul, Andrei! Nu e smiorcaiala, nici smerita smerenie ci VIATA insasi!
Dar, mila Stapanei!
Crede-ma uneori as vrea sa plec din tara asta...dar cred ca sunt prea lasa sau mult prea "patrioata"..inca nu-mi dau seama prea bine..lucrez la asta..
Scuze de off topic initiatorului.

Claudia, are dreptate! Nu ne este permis (sau cel putin eu una nu reusesc sa obtin aprobarea comenzii facute) sa comandam pe E -Bay.

Last edited by eduardd; 13.08.2010 at 08:49:20.
Reply With Quote