View Single Post
  #6  
Vechi 23.10.2014, 01:42:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Frectie la piciorul de lemn. Si sa mai dai si bani pentru asta! Parerea mea ca sunt escroace, in proportie de 90 la suta mai ales daca sunt si de origine tiganeasca, doar acestia traiesc ca sa insele!
Iar cele care intr-adevar sunt pe bune, lucreaza cu Satana.
Oricum, cat sa fii de prost sa apelezi la vrajitoare?
Din pacate sunt destule personae care lucreaza cu Satana,pe sleau... fara ca sa fie escroace.
Cu femeia asta nu cred ca era lucru curat,vb cu spirite! Care spirite,ca mortii nu se mai intorc sa vb ??!

Anul trecut,in preajma Craciunului mi s-a facut dor sa vizitez o librarie sa vad daca au aparut ceva carti spirituale in religia noastra.
Capitolul "Spiritualitate"era la etaj si era vast.Uitandu-ma dupa ce ma interesa,nu pot sa nu observ ciudatenia unor tineri care erau prea dark ca nu-ti sara in ochi:erau 2 femei care aratau ca 2 barbati si evident 1 barbat care arata ca 1 femeie! Toti 3 cautau ceva cu nerabdare,pe rafturi si erau destul de nesatisfacuti ca nu gaseau.Femeile-barbate stateau pe jos si frunzareau ce anume le manuia barbatul cu plete pana la genunchi .
Uitandu-ma mai bine la ei si vazand cat de bizar sunt imbracati pt o librarie dintr-un mall,curiozitatea m-a impins sa-i spionez sa vad ce carti au maini...si atunci cred ca am tresarit putin.
Aveau numai carti de magie neagra ba chiar si o carte de Satanism.
Asta cautau cu ardoare,tot ce era pe subiect.Cautau retete de facut rau.Cui?La semeni de-ai nostri,eu,tu...

Pai si satanismul si wicca sunt religii,de ce sa nu fie laolalta in sectiunea de spiritualitate,nu?
Bizara intamplare!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote