View Single Post
  #26  
Vechi 01.06.2012, 19:32:46
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai frate sau sora de iti zici antiecumenism fratia nu citesti ce am scris?
Esti sub influenta dracilor sau rau intentionat/a?
De unde ai scos fratia ta comunismul rau?Era rau ca cei care au vrut sa implementeze comunismul in Romania au facut ateism oficial si ca au venit sa ia cu forta proprietatile oamenilor.Cat despre prigonirile impotriva oamenilor nevinovati sau care protestau pasnic,asta nu e ceva care se vede numai la comunismul ateist mai exista si prin alte parti.
Daca eu am 1 ha pamant si mai sunt alti 9 in sat cu 1 ha pamant,nu am voie sa ma adun cu ailalti sa punem pamantul in comun si sa ne cumparam un tractor si unelte agricole sa lucram apoi pamantul la comun,ca singur nu pot?Asta nu e comunism?
Sigur ca e comunism,ca am pus bunurile in comun.
Ce te inseala acolo draci pe fratia ta sa debitezi asemenea nerozii?
Adica in manastirile ortodoxe cu viata de obste e comunism crestin ortodox,esti crestin ortodox,sau esti sectar capitalist?
Ce vrei sa nu mai fie manastiri cu viata de obste,ca i-au inselat dracii pe unii si nu stiu ce au cu existenta proprietatii in comun?
Pai Dumnezeu Iisus Hristos nu ducea viata de obste cu Sfintii Apostoli?
Ce vrei fratia ta ca te inseala dracii,sa condamni fratia si uniunea intre oameni,care e de la lucrarile necreate ale Sfintei Treimi?
Ce nu intelegi,capitalismul nu se impaca cu religia crestin ortodoxa!
Capitalism=vine de la capital,adica de la bani.
http://dexonline.ro/definitie/capitalism
In capitalism totul se cumpara si se vinde pe bani.
am zis eu ca sunt de acord cu capitalismul? sub masca democratiei pot francmasonii sa prosteasca poporul prin acest ecumenism dracesc prin care vor unitate si pace dar nu in Duhul Sfant,vor o noua religie New Age religie satanica.

-cat despre comunism indiferent ca e in Romania sau altundeva a fost PREZENTA SATANEI PE PAMANT.
-Comunismul este prezenta satanei pe pământ:
citeste si tu niste carti duhovnicesti impotriva comunismului:

(Dumitru Bordeianu-mlastina disperarii)unde afirma autorul care a suferit multi ani in temnitele comuniste:"Comunismul nu este decât prezenta satanei pe pământ."

-
(Petre Tutea – Cugetari memorabile) :
"A te poune comunismului înseamna a apara puritatea Codului Penal
-
comunismul e infractor la ordinea universala, naturala prezenta în acest integral Cod Penal. Ei sînt infractori, comunistii, nu sînt oameni politici. De altfel, Douglas, ministrul de externe al Americii, a dat o definitie a comunismului: exista în dreptul penal crime continue si crime continuate; comunismul e o crima continua.
-
Comunismul este un cancer social. Unde se instaleaza, ramîne pustiu.

VIRGIL MAXIM-IMN-PENTRU-CRUCEA-PURTATA
Reply With Quote