View Single Post
  #49  
Vechi 06.10.2021, 13:43:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco

Nu am osandit pe nimeni la propriu ci vorbesc generic, e unii care se cred foarte apostoli cand defapt ei sunt satanisti si am indemnat la iubire de satanisti, vrajmasi, oameni lumesti dar cu lepadare de lume si de satanism si pentru a primi rasplata de la Hristos in Cer, pe cand tu osandesti la propriu pe fiecare cu care discuti inchipuindu-ti ca duci lupta cea buna cand defapt esti vrednic de focul gheenei nu dupa judecata mea ci dupa faptele tale: Cine va zice fratelui sau prostule e vrednic de judecaTA SOBORULUI IAR CINE VA ZICE NEBUNULE E VREDNIC DE focul gheenei.

Nu ma scoti din prost, eretic, hazna, nebun.
Eu cu bucurie ti-am marturisit CREDINTA! Voi o lepadati nestiind ce faceti exact ca acum 2000 de ani!
Piei satana.

Esti doar o gura de toaleta, care refuleaza. Care scoate chestii din preaplinul de mizerie.

Atata poti sa scoti din tine.

Nu te scot eu? Tu nu scoti din tine decat material de toaleta. Ce sa iti zica lumea, ca miroase frumos? Ce sa iti zica, parful de flori cand esti material refulat?
Citat:
În prealabil postat de =gpalama
Moroncele, fii atent.

Viata este o oglinda a propriilor ganduri si actiuni.

Daca tu refulezi o sa iti primesti la loc inzecit. Pentru ca oamenii reactioneaza la rau cu rau.

Nu poti sa culegi rau daca ai semanat bine.

Asa ca tu semeni rau, si iti culegi rau. Refulezi mizerii si culegi o refulare si mai mare, pentru ca PUTE LA NIP.


Daca tu semanai ganduri bune, culegeai bine. Politete, educatie, etc..


Mai bine vezi-ti de barnele (vidanja) care refuleaza si nu mai acuza pe altii ca sunt oripilati de duhuarea de canal emanata de posturile tale.


Primesti inapoi ce scoti din tine.

Toti cei care ti-au raspuns, au raspuns la rautatea ta, la judecata osandirea, la gandurile tale rele.

Esti o fiinta rea, care scoti numai rele din tine. Si oamenii nu pot sa nu vata.

Si "habotnicia" dorita de tine in credinta, este de fapt o refulare continua de rautati si mizerii, nu e credinta, este doar... o vidanja care elimina rautati. Si care se acopera pe sine sub cugetul "apararii credintei".

Ce credinta e asta care refuleaza?

Moroncele, daca posturile tale te arata a fi rau, prin "credinta ta', cum poate sa fie credinta ta buna, cand din credinta ta tu scoti din tine numai rele? Nu arata faptele tale si starea ta ca esti intr-o credinta rea?


Tu tot afirmi in continuu intr-o forma sau alta "toti sunt rai, doar eu sunt bun". Si cand iti zice unul una-alta sari in sus cu invective. Nu cumva tu scoti rele din tine si iti primesti inapoi rautatile si judecatile? Ca daca ai scoatae bune, toti te-ar lauda, dar asa...
Citat:
În prealabil postat de gpalama
Bai Moroncel chiar nu iti pute tanguiala ta vesnica, de-a pururea ca altii e rai si tu e bun?

Chiar nu iti pute a refulare din aia groaznica?

Chiar nu te arata pe tine ca fiind... cel care emite duhoarea asta?

Adica tu nu citesti ce scrii? Nu iti verifici si vocabularul, dar si statistica din cuvintele aparute sa vezi ca esti doar vocabular de osandire judecata si mizerii? Adica tu produci un vocabular si o statistica care denota o patologie bolnava, care nu se gaseste in alta parte?
Fratele meu ortodox pripit si amagit care jonglezi cu echivalentele spre josnicie, pentru minciunile si osandirile tale pe nedrept iti spun doar atat:

”Sa te mustre pe tine Domnul...” nu dupa cum vreau eu ci faca-se voia Lui asa cum vrea El.

Eu raman sa iubesc pe aproapele si sa aplic ortodoxia dar si sa primesc Cuvantul lui Dumnezeu impreuna cu Cele 7 Trambite Apocaliptice si cu ucenicii care cred.

Ce constati tu la toti cei ca tine, ceea ce va uneste in dispretul si exclusivismul la adresa mea este frica si necredinta voastra in care preferati sa credeti orbeste pentru barnele varuite pe care i-ati cocotat pe mai marii vostrii. Daca nici ei n-au crezut ca acum 2000 de ani iata ca nici voi nu credeti batandu-va in piept cu inaltimea barnelor pe care le-ati lungit si ingrosat pe care ati cocotat ierarhia ortodoxa pe care o aparati in loc sa va fie mila si de ei pentru ca sa nu-i credeti si sa nu-i urmati atunci cand mint si se insala punand ”kanon” general ca sa fie ei ascultati... (pentru ce?...fireste ca pentru Mine).

Spui ca am sadit kkat si rautate si mi se intoarce inapoi rautatea sadita?
N-am sadit eu nimic de la mine ci doar v-am aratat ce sadeste Dumnezeu si prin Cine. Daca pentru voi Dumnezeu e rau si de kkt si lumea va este buna atunci ramaneti cu ea. Daca a crede in Adevar este o rautate pentru voi caci asta v-am marturisit adevarul Adevarat atunci ramaneti sa iubiti minciuna si rastalmacirea si stati impreuna in ea sperand ca sa va mantuie. Daca pe Calea cea stramta pe care v-am sfatuit sa umblati nu va place ci musai doar sa judecati, sa osanditi pe nedrept, sa rastalmaciti, sa repetati minciunile, denigrarile si propaganda calomnioasa ravnid sa desfranati cu idolii si cu inchinatorii de idoli si la idoli, atunci ramaneti sa-i slujiti mai departe spre matrixul mortii si al iadului necredintei numindu-l intelepciune si nirvana.

Dar dragul meu, cand vei ajunge inaintea Stapanului, sa nu ai indrazneala si tupeul sa minti sustinand ca n-ai stiut. Iata ai stiut si tu si toti de aici care au citit stiu ce le-am scris, ce le-am spus asa ca nu incerca sa ceri circumstante atenuante caci mai tare te vei infunda in nisipul miscator pe care ti l-ai strans pentru echipa ta care joaca vrajeala sperand in avantul prabusirea cea mare.

Crede-ma ca voi care nu a-ti crezut si care nu lasati nici pe altii sa creada veti avea parte de ea chiar fara sa va dati seama si toti se vor bate in piept vazand fumul arderii ei ridicandu-se pururea spre Cer zicand: Cine era ca babilonul cel mare si tare, unde s-a dus tot comertul cu fainuta buna de tot, cu in topit si foarte subtire, cu stacojiu, vison si purpura, unde e tot auretul si varuiala cu care au fost suflate toate faradelegile ei pentru a fi amagite toate sufletele din mare, iata ca intr-o singura zi s-au prabusit si nu va mai fi niciodata atata maretie si splendoare si plangeau dupa ea toti pescarii si comerciantii de suflete, sufereau si se tanguiau caci intro singura zi i-a venit judecata, judecata dreapta si sfanta de la Dumnezeu.

Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.10.2021 at 13:55:36.
Reply With Quote