View Single Post
  #8  
Vechi 26.11.2013, 10:41:41
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ilisie Sergiu Vezi mesajul

Credinta o am. (...) M-am rugat Parintelui Arsenie (...) si m-a ajutat!

Senzationala este firea omului, care din pacate nu la toata lumea este dreapta, si iritant este sa gasesti senzationalul pe un forum CRESTIN.
De ce m-am temut, din pacate s-a adeverit! Nici un cuvant de Dumnezeu, de Mantuitor, sau macar un "Doamne-ajuta!" Nu stiu ce "directie" intentionezi sa schimbi si bine-ar fi sa se indure Dumnezeu (NU Parintele Arsenie, care e mult mai mititel si are la randul lui nevoie de ingaduire pentru a mijloci, dar tare ma tem ca, asa cum te-ai manifestat, o sa ai, ori o mare dezamagire, ori o uriasa inselare din partea celui caruia ii faci jocul).
Forumul acesta este crestin exact atat cat meriti tu sa fie. Nu altii sunt vinovati de ceea ce ni se intampla, ci asa ingaduie Dumnezeu sa ni se intample, pentru a ne smeri in adancul sufletului nostru. Inteleg ca esti abia la inceput si ai o scuza, dar asta nu justifica reactia ta impotriva forumului. Obisnuieste-te cu oamenii, observa cum stau lucrurile si abia dupa o vreme deliberezi daca ai ceva de invatat, sau mai rau te smintesti. Insasi viata noastra e un test; il vom trece sau nu, Dumnezeu stie!...
Pace in suflet si calatorie cu folos, sa-ti dea Dumnezeu!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote