View Single Post
  #10  
Vechi 29.10.2009, 00:49:18
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Smile

Citat:
În prealabil postat de GeorgeS Vezi mesajul
Nu mi-a cerut sa mi-o schimb, dovada ca am mai activat ca inginer vreo trei ani de la absolvire(in timp ce eram si student la Teologie) dar sotia a fost aceea care m-a sprijinit sa termin cu bine si Teologia si a vazut in mine vocatia de preot pe care poate ca eu nu indrazneam sa mi-o manifest. Putea foarte bine sa zica:Gata ai o meserie , ce atata cheltuiala cu Teologia?
Pe de-alata parte noi intotdeauna am fost impreuna ,chiar si in ziua de azi vine mereu cu mine la biserica (bineinteles cand ii permit si obligatiile profesionale), baietii ma ajuta la altar, iar credinciosii din parohie sunt f. bucurosi cand ne vad pe toti la slujba.
Uitai sa spui ca doamna si canta frumos ,de aceea il ajuta si pe dascal la strana.
V-ati intalnit jumatatea aici Parinte sunteti norocos! ,altii abia in ceruri si-o gasesc!
Cu toata sinceritatea ,va doresc armonie ! in drumul spre mantuire pe care vi l-ati ales .Un drum greu cu mari raspunderi ,asta din cate am citit si eu ..recunosc mai putin in ultima vreme .
Doamne ajuta!
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote