View Single Post
  #12  
Vechi 05.09.2013, 21:22:20
b.mihaela b.mihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2013
Mesaje: 9
Implicit Mai mult suflet pentru oameni ca sa evitam aceste nenorociri

Imi pare foarte rau de ce s-a intamplat cu baietelul dar totusi trebuie sa gandim .Nu cred ca doar oamenii cu probleme de adaptare interumana indragesc animalele iar cainii de pe srada doar pentru faptul ca sunt maidanezi trebuie sa fie condamnati IN MASA la moarte .In tarile civilizate cainii maidanezi sunt ridicati ,sterilizati ,deparazitati si supusi unor teste speciale .In urma testelor cainii agresivi sunt EUTANASIATi cei blanzi ( CASTRATI si DEPARAZITATI - ma repet sa intelega si cei FARA probleme interumane )sunt fie dati spre adoptie ,fie eliberati .Nu trebuie ca pentru inconstienta celor din PRIMARII si ORGANIZATII de ECARISAJ care au stiut sa cheltuiasca banii in scopuri proprii (ca la ROMANI ) sa fie eutanasiati TOTI CAINII .Cum ar fi daca intr-o comunitate de OAMENI exista un NEBUN sa zici ca toti oamenii din acea comunitate sunt NEBUNI .
E TARE GREU ce s-a intamplat dar in lumea aceasta plina de lucruri neprevazute cu oameni fara CARACTER , lipsa de RESPECT si BUN SIMT o intreb pe saraca BUNICA ( care are sufletul sfasiat ,stiu si o inteleg ) cum a putut stea pe banca linistita sa astepte cand a vazut ca copiii s-au departat de ea mai mult de 3 metri si nu-i mai vede .Dar DOAMNE fereste se putea intampla orice ,puteau sa cada in plasa unui nebun sau sa ajunga in fata unei masini ,mai grav micutii au ajuns prada animalelor .E tare dureros si nu pot sa cred ca intr-o tara civilizata pot fi lasate in libertate animale TURBATE .

Last edited by b.mihaela; 05.09.2013 at 21:31:53.
Reply With Quote