Subiect: Ajutor
View Single Post
  #4  
Vechi 17.07.2018, 16:33:23
Leon94 Leon94 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.07.2018
Mesaje: 9
Implicit

Multumesc pentru sfaturi! Aveti dreptate cu nehotararea.. Iauntrul meu sunt numai ganduri contradictorii. In momentul asta vreau sa imi cer iertare lui Dumnezeu si o fac, iar peste putin timp consider ca e o copilarie si ca ar trebui sa fac ceva rau, din moment ce singurul lucru care ma opreste nu e real.

O sa incerc sa iau legatura cu o manastire, desi nu prea sunt prin zona asta. Sa vad daca ma primeste poate sa stau ceva timp sa ma curat de pacate. Tot ce vreau e liniste sufleteasca, curatenie si sa fiu de folos celor din jur. Ma simt ca un vierme nedemn de oameni, si nici de Hristos.

Am incredere in Biserica Ortodoxa, dar cred ca Dumnezeu m-a parasit. Cand eram mic Il iubeam, si cred ca si El ma iubea. Acum ma simt pierdut si confuz, desi am o viata in regula si o familie frumoasa, cum multi si-ar dori.

Am citit in Biblia asta pe care o am ca hula impotriva Duhului Sfant nu poate fi ierata. Aici intra si injuraturi probabil la adresa lui Dumnezeu. Era o vreme cand aveam crize de furie, am spart icoane si imi venea sa dracui si sa blestem tot ce tine de Dumnezeu. De ce? Nu stiu sigur, eram suparat pe familie. De multe ori, in indignare, l-am acuzat ca e vinovat de tot raul din lume. Cred ca in mod inconstient, il asociez pe Dumnezeu cu tatal meu care nu prea a fost in viata mea. Sau dracul imi pune gandurile astea. E o prostie oare ca scriu aici, din moment ce probabil nici nu exista?

Vedeti, asta mi se deruleaza non-stop in cap. Imi vine sa plang dar nu pot. Nu este troll va asigur. O sa incerc sa imi procur o Biblie ortodoxa si sa vad ce fac cu manastirea. Multumesc inca o data, sunteti o persoana minunata.
Reply With Quote