View Single Post
  #7  
Vechi 19.08.2008, 17:32:35
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de allex_adriana
Citat:
Īn prealabil postat de maniucu
Citat:
Īn prealabil postat de allex_adriana
Citat:
Īn prealabil postat de maniucu
Citat:
Īn prealabil postat de allex_adriana
in luna octombrie ma casatoresc si nu stiu daca e bine ceea ce fac
din pacate sunt in aceeasi situatie, doar ca nunta mea e anul viitor :(
ce indoieli ai, sau care sunt problemele peste care nu poti trece sau care te nelinistesc?
eu il iubesc foarte mult dar acum am niste indoieli ca nu ar fi bine sa ne casatorim
dar fara el nu pot trai , ce sa fac oare?
eu cred ca nu trebuie sa- ti faci griji atat timp cat exista iubirea ce va leaga. orice inceput e mai greu, asa- i, totusi ai incredere ca va fi bine.

la mine situatia e alta. suntem doi oameni care s-au iubit(sper ca iubie a fost) iar acum, dupa o prietenie de 6 ani care cred ca se va finaliza prin casatorie traim suferinte interioare de neimaginat. nu stiu unde s- a dus frumusetea si atractia de la inceput, caldura si blandetea, tandretea si vorbele frumoase.
simt ca dupa ce l- am iubit atatia ani, m- am intors iar la singuratate, la o instabilitate emotionala si, mai ales, la dorinta de a intalni din nou marea dragoste.
si de asta apare la mine cumplita intrebare:CE SA FAC? sa ma casatoresc cu riscul de a fi nefericita si a -l face nefericit si pe cel de langa mine, sau.........sa renunt pur si simplu la tot ce am construit in acesti ani...
e greu si f trist ca se intampla asta......:(:(
va multumesc ca imi sunteti alaturi si imi dati sperante. Dumnezeu sa va binecuviteze
soro, mergi la duhovnic si vorbeste cu el. te va indruma el. macar sa-ti dea cateva sfaturi pentru linistirea sufletului.
Reply With Quote