View Single Post
  #9  
Vechi 30.08.2008, 21:59:04
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de C-tin
Dorina, cand dai ceva de pomana, sa dai cu inima buna si te straduiesti apoi sa uiti ca ai fi dat ceva. Omul neinduhovnicit nu e bine sa se mai intereseze ce se face cu lucrurile daruite. Ca daca ramai cu gandul la ele, jerfa ta nu este primita si patesti cele pe care ni le-ai relatat deja mai sus. Ti le aduce omul inapoi, ori le arunca pe ici colo!
E normal sa fii ispitit dupa facerea de bine, insa cele relatate de tine sunt alt soi de ispite.
Ceva de genul, -jertfa ta nu este primita! Tu trebuie sa stii care-i motivul.
Apropos, tu esti cununata ortodox? Dar parintii tai?
In razboiul pe care il duce crestinul cind incearca sa mearga pe cale,din greseli invata.Din aceasta eu am invatat exact ce mi-ai spus adica cind faci binele sa uiti ca l-ai facut.Toata povestea asta seamana cu evenimentul rlatat in "Evanghelia cu fiul risipitor"(acesta fiind eu)asa cum de altfel am si recunoscut!Si ca sa fiu mai explicita desi stiu ca nu place nimanui trebuie sa spun ca din 1985-1989dec.am avut o functie ev.din 89 aflindu-ma in acea ipostaza.L-am gasit pe Dumnezeu dupa ce societatea actuala m-a respins.Stiu ca imi veti spune ca.....stiu!si orce ati spune veti avea dreptate.Dar,ce ar fi fost mai bine:sa intru din nou in politica ca sa fiu acceptata de societate sau sa ma straduiesc sa obtin iertarea lui Dumnezeu pentru ca am fost asemenea fiului ratacitor?Sunt cununata si parintii mei au fost credinciosi.
Reply With Quote