View Single Post
  #10  
Vechi 08.06.2011, 09:45:36
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iarta-ma !

Citat:
În prealabil postat de adrianmihaih Vezi mesajul
orice mi-as dorii in viata parca totul e in zadar,orice as face primesc raspunsuri negative la toate rugaciunile mele.mai exista vreo sansa si pentru mine?ma intreb ,oare dumnezeu e orb sau ma uraste.tot ce as vrea e sa ies si eu la lumina sa ma bucur de viata!iubitilor:ma urasc ca m-am nascut si nu imi doresc decat moarte.ajutati-ma daca puteti!
De abia acum am vazut mesajul scris, am vrut sa trec initial peste el si sa nu scriu nimic. Sper din suflet ca esti mai bine acum, si ca nu mai astfel de ganduri. Multe sunt caile Domnului si nedeslusite sunt cararile Lui, ele ti se vor dezvalui treptat, renunta la vicii daca sunt pentru ca ele sunt neplacute Domnului, rabdare trebuie sa ai si credinta. Departeaza de la tine aceste ganduri negre, si in special cel care iti spune ca Domnul vrea raul cuiva, toate lucrurile care vin sunt incercari prin care trecem cu toti, depinde doar de noi cum trecem peste ele. Cauta-ti un duhovnic bun si discuta cu el problemele acestea, spovedeste-te dar fi atent sa nu omiti ceva si roaga-te neincetat Domnului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos, precum si Maicii Domnului. Sunt multe acatiste si paraclise pe care le poti citi ( Acatistul Acoperamantul Maicii Domnului si paraclisul Maicii Domnului mie imi sunt foarte dragi), sunt sigur ca te vor ajuta si pe tine, cum m-au ajutat si pe mine. Poate ca Domnul vrea mai mult de la tine, cu rabdare si rugaciune vine si smerenia si curatia inimii, nu deznadajdui, iar daca Domnul vrea sa faca din tine un diamant stralucitor iti va descoperi si asta. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit ! Doamne ajuta !
Reply With Quote