View Single Post
  #73  
Vechi 22.11.2021, 23:27:20
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 406
Post

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
N-o putem amana. Ea se va implini asa cum a fost proorocita, nu dupa ce trece razboiul, ci dupa ce a inceput.
Tu nu observi ca razboiul a inceput deja? Orice razboi incepe cu tensiuni diplomatice, conflicte si miscari armonizate de trupe; nu le observi pe diverse meridiane?
Sa nu crezi ca razboiul nuclear dureaza 48 de ore, cat timp cad bombele.
Inca mai crezi ca al II-lea nu a fost nuclear?
Da am vazut mai mult al tensiunile diplomatice si incercarea instaurarii dictaturii. Cel nuclear dureaza cateva minute. La ce te referi la al II-lea?

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Vremea pecetei a sosit acum; ea se va aplica celor vaccinati ca sa poata intra peste tot si, pentru ca sa nu se poata transmite la o persoana nevaccinata, pecetea va trebui introdusa sub pielea celui vaccinat. Sistemele de detectare de la toate intrarile (comerciale, administrative, sociale...) vor piuii de indata ce apare un nevaccinat in raza lor de detectie.
Ayaiai....of of of...here we go again! :))

Vremea pecetei se aplica tuturor slabi cu duhul (celor vaccinati, nevaccinati, din orice tara, fie ca sunt albi, negri, latini, asiatici, fie ca sunt mici - mari, bogati, saraci, crestini, pagani etc...) Pecetea aia nu discrimineaza.

Sa nu imi dai citate din Biblie, vezi ca vaccinu se face pe mana stanga sus....nu cum scrie in Biblie "mana dreapta si pe frunte" , rezulta ca vaccinu nu e pecete...si din cate am auzit pecetea nu este ceva fizic, mai mult spiritual gen, referitor la oamenii care fac multe pacate cu vointa si care nu mai vor sa se intoarca la Dumnezeu (aici vor fi si cei vaccinati si cei nevaccinati, asa nu?)

https://adevarul.ro/locale/constanta...00d/index.html

Arhiepiscopul Tomisului a răspuns că „nu sunt semnul Fiarei, sunt lucruri omenești. Semnul Fiarei este cu totul altceva, nu vaccinul, nici masca. Fiara, deocamdată nu e acuma venită. Urmează. Mai e mult până vine Fiara”, a răspuns ierarhul.

„Nu poți nici să recomanzi, nici să interzici acest vaccin. Fiecare trebuie să-l facă în cunoștință de cauză. Nu este perfect, răspunde unor necesități”, a spus marți, 12 ianuarie, ierarhul. Mai departe, arhiepiscopul a declarat că Biserica se ocupă de transmiterea unui adevăr revelat absolut, nu să fie vectori de transmitere a vaccinului. „Ne pare rău că am fost puși în situația aceasta. Patriarhia ne-a dat o recomandare, și e normal să o dea. Cel mai mult vindecă rugăciunea, mai mult decât vaccinul. Eu m-am apropiat de oameni și n-am luat niciun virus. Trebuia să mă îmbolnăvesc de 100 de ori.”

Preotul Vasile (in varsta) de la parohia.... din Constanta (nu dau numele parohiei) mi-a spus la fel: "Vaccinul e doar un vaccin, ceva medical, nu are legatura cu semnul fiarei. Semnul fiarei (pecetea) e cu totul altceva!"
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 22.11.2021 at 23:39:15.
Reply With Quote