View Single Post
  #37  
Vechi 24.01.2011, 19:46:11
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Doamne ajuta din toata inima, Maria! Dumnezeu a randuit sa-ti cunosc, in mare, incercarea prin care treci. Iti spun din toata inima: nu deznadajdui, ca nu e ceea ce pare!! Diavolul, la vreme de incercare, ne minte de ne rupe, doar ca sa ne pierdem nadejdea in Tatal nostru Ceresc. Stiu ca iti este greu sa-ti pui inima in pace, intr-o astfel de incercare, DAR NU DEZNADAJDUI. Un mare sfant Parinte ne indeamna ca in nici in iad sa nu deznadajduim!! Asa ca sus privirea spre cer, spre Tatal Ceresc si multumeste-I pentru aceasta incercare si roaga-L sa te ajute sa cartesti si sa invinovatesti, cat mai putin, ca sa ai folos duhovnicesc din aceasta, sileste-te s-o faci, chiar daca iti este greu. La noi este vointa, la El este Puterea. Dumnezeu pe cei pe care-i iubeste, ii cearta. Tot ce ti-am insirat aici n-a fost sa-ti fac morala duhovniceasca ci sa CREZI ca asa este si sa ne ajutam.Pe tine, sa-ti insuflu curajul care-ti lipseste, si altele; pe mine, sa ma intaresc si mai mult in credinta.
Acum, revenind la cele practice, vreau sa te rog, printr-un mesaj privat, sa-mi lasi numarul
tau de telefon si adresa de e-mail, ca sa putem vorbi mai bine pentru a-mi spune ce ai nevoie pentru tine si pentru copilul tau, ca sa stim ce sa-ti trimitem.
Astept cu dragoste, raspunsul tau!
Doamne ajuta si muuuuulta Intelepciune!
Multumesc din suflet. Nu am cuvinte de multumire pentru voi, toti, asa ca il rog pe Bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti.

Incerc din rasputeri sa inteleg de ce toate acestea mi se intampla... cum am mai spus am o multime de intrebari... o piatra pe suflet si o povara pe umeri. Voi incerca sa va mai povestesc mai tarziu putin, dupa ce il pun la somn pe cel mic.
Reply With Quote