View Single Post
  #21  
Vechi 31.01.2017, 23:19:44
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Uitati-va bine la link-urile care le-ati citit despre Nelson Mandela.Poate ca tot acolo acolo scria de "teroristii" care au luptat ptr eliberarea Algeriei in anii 50-60 tot asa erau teroristi ptr Franta. Dar ptr Algeria ei isi aparau tara.
Faceti grave confuzii. Africa de Sud nu era atacata de nimeni. Asa cum nu era nici Algeria. Dar comunistii rusi si-au bagat coada finantand si inarmand miscari teroriste din ambele tari. Dupa aceea, intr-adevar, multi algerieni si-au aparat tara. Din pacate au pierdut si nu toti s-au putut refugia in Franta. De Gaulle a fost mereu acuzat ca nu a facut mai mult pentru algerienii care si-au aparat tara, un mare numar sfarsind cu gatul taiat de prietenii dv.

Citat:
Poate tot pe acolo atii gasit ca Gandhi era un "diversionist" ordinar si ce sa mai zic...?
Nici nu se compara. Mai intai, Gandhi nu a fost in solda nimanui. Pe urma, miscarea lui Gandhi a fost pacifista, si nu terorista, ca a lui Mandela.

Citat:
Daca cineva ar incerca sa imi atace sau sa imi tina in robie familia, as lupta pana la ultima picatura de sange ptr ei.
Robie e in mintea dv. In Africa de Sud, nu era. Nici in Algeria.

Citat:
Astazi m-ati ajutat sa imi schimb parerea despre dvs domnule Dragomir.
Cautati sa faceti diferenta intre ceea ce sustine cineva, frecvent alt punct de vedere decat al dv (fiindca altfel nu ar avea rost nici dezbatere, nici forum) si persoana respectiva. Nu toti cei care nu sunt de acord cu ideile dv sunt idioti, cretini, manipulati, urmarind agende personale, in slujba raului, diavoli in care si oase etc.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote