View Single Post
  #1  
Vechi 24.02.2018, 19:46:08
Garlik82 Garlik82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2018
Mesaje: 1
Exclamation Prea multe probleme.

Salut,eu sunt Gabi si am aproape 16 ani. Simt ca de cand ma stiu am fost o persoana depresiva si stresata. Chiar si in copilarie am dat nas in nas cu depresia. Insa nu era mare lucru. Cam de vreo 4 ani lucrurile s-au inrautatit..depresia mi s-a agravat,anxietatea sociala la fel si sunt tot timpul stresat de anumite lucruri. Am incercut multe chestii,in trecut am fost si la psiholog insa rezultatele au fost temporare si nu foarte eficiente. De mic am fost invatat sa ma rog. In copilarie ma rugam destul de des,in clasa a 4 a am reusit sa invat Crezul si Psalmul 50 deoarece le citeam foarte des. In fine..anii au trecut si toate se inrautatesc,nu inteleg cu ce am gresit atat de tare incat sa primesc "palme" atat de dureroase de la viata. Am numai 15 ani,fiecare fata pe care am placut-o si m-a atras,ma ura. Nu inteleg de ce. Nu am multi prieteni,sa zicem vreo 2-3 insa nici ei nu-mi sunt foarte apropiati. Am numai ghinion,mi s-a intamplat chiar sa merg pe strada si sa fiu luat la misto de oameni pe care nu i-am mai intalnit vreodata. Nu inteleg ce vrea viata asta de la mine,nu sunt bogat,nu sunt frumos,nu am prieteni,n-am avut niciodata o prietena,sunt depresiv,am anxietate sociala si chiar atacuri de panica...e destul de nasol. Ideea e ca nu stiu ce sa mai fac...Sunt la o varsta la care ar trebui numai sa ma bucur,sa ies cu prietenii si chestii de genu..insa totul e pe dos.
Reply With Quote