Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #222  
Vechi 06.05.2011, 11:52:07
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Eu nu contesc puterea tamaduitoare a plantelor, in schimb nu cred ca ele pot face minuni. Sa fim realisti!!! Noi in toata perioada asta n-am apelat la nici un alt mijloc alternativ de vindecare decat operatia chirurgica, impreuna cu tratamentul adjuvant si am apelat cu mare incredere in Tainele Sfintei Biserici, in care am crezut cu tarie. Ca Dumnezeu a ales sa nu raspunda rugaciunilor noastre pentru vindecarea trupului, cu siguranta asta e solutia benefica noua, tuturor. Aspectul cel mai important consta in faptul ca un om, in urma acestei suferinte, si-a salvat sufletul. Boala asta a fost o binecuvantare, nu un cosmar. Ca au fost si momente de deznadejde si disperare, suntem oameni si de asta ni se intampla , din cauza firii noastre slabe si pacatoase.Eu va recomand sa mergeti pe varianta care va spune inima ca trebuie sa o faceti si in care credeti.Eu n-am crezut in puterea tratamentelor naturiste, a homeopatiei, a reflexoterapiei , s.a. , de asta nici nu mi-am pierdut timpul cu ele, am cautat , in primul rand , vindecarea sufletului si salvarea lui, am plecat ochii mintii la Sfintele Icoane, ne-am bucurat de darul de mare pret al Sfantului Ierarh Nectarie, de Sfantul Maslu si Sfinta si Dumnezeiasca Impartasanie. Daca toate acestea n-au adus vindecarea trupului, cum credeti ca niste plante ar fi putut face???? Asta e intrebarea mea, fara sa judec pe cei ce cred in puterea plantelor sau sa-i conving sa nu creada in ea.
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote