View Single Post
  #10  
Vechi 26.03.2024, 09:07:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David531 Vezi mesajul
Numele meu e David, am 24 de ani, sunt in Bucuresti acum dar am ramas pe strazi, nu am familie sau rude, vreau sa intreb, ma poate primii o manastire sa locuiesc in ea, o camera modesta, orice, unde sa stau linistit? Pot sa lucrez in cadrul manastirii, sa fac curatenie, etc.

Multumesc.
Io stiu pe cineva care traieste pe strazi sau in locuri parasite facand afaceri pe pietele de vechituri ca sa-si ia de mancare si merge pe la multe manastiri in toata tara si primeste de acolo loc de dormit si mancare, iertare, cuvant bun, deci are parte de o foarte buna primire fie ca sunt manastiri de maici sau de taici. Nu cerseste ci cere de lucru si i se da ca sa ajute cu ceva si uneori i se da si bani de drum si de mancare. Deci daca ai in tine aceasta solutie simpla la situatia ta tragica, cred ca o poti folosi linistit si vei afla si lucruri duhovnicesti de folos pentru mantuirea sufletului tau de la cel mai inalt nivel, de la calugarii cu viata curata si smerita. Poti sa ma crezi pe cuvant, ca nu esti singur si ca Dumnezeu este primitor si milos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.03.2024 at 09:09:35.
Reply With Quote