View Single Post
  #17  
Vechi 24.07.2009, 20:34:23
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Talking Nu crezi ca

Nu crezi ca pui la indoiala puterea de a vindeca si curata totul al lui Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu? Pai, exista ceva care sa nu fie cunoscut , controlat de Dumnezeu, Iisus? Care sa nu fie sub autoritatea lor? Ce efecte pot avea virusii? Unul superficial, la suprafata, care nu atinge partea spirituala a omului. realizez cat de putina credinta avem daca ne temem pt astfel de cauze. Eu m-am impartasit de "n" ori... ce ar fi fost daca ma temeam ca ma imbolnavesc si nu mai luam Impartasania?....
Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Costel, tu ai dreptate, te inteleg. Dar ma gandesc si la partea cealalta.Este totusi posibil. E vorba de oameni, de mainile, suflarea lor. Nu e vorba de Trupul Domnului ca atare.
Si cand facem anafura trebuie sa fim curati pe maini, sa fie curat in bucatarie, vase curate, curat trupul si sufletul.
Si la noi sunt semne de intrebare cu lingurita de la impartasanie, icoanele sarutate de toti, etc. N-am auzit sa se fi imbolnavitcineva, dar poti sa stii.
Dumnezeu sa ne ocroteasca.
Reply With Quote