View Single Post
  #7  
Vechi 14.02.2007, 22:27:05
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

eu am vazut la biserica din Titan sectia 13 politie nu stiu cum se numeste e din lemn.
Erau 2 tipe posedate Elena si Aurelia.
Mi se pare ca nu erau din Bucuresti le adusese de undeva de la tara (moldova). Avea cam 40 ani una din ele. Cand a adus-o de mana o batrana o fi fost maica-sa a fost ok pana a intrat in curtea bisericii. Dupa ce a intrat cu cat se apropia cu atat se manifesta mai tare. In prima faza a fost OK au venit normal pe poteca aia. Dupa ceva pasi a inceput Elena aia sa se vaite din ce in ce mai tare parca avea dureri fizice puternice. La fiecare vaiet simteam fiori reci pe spate, se auzea parca ar veni de f departe sunetul si exprima o stare de deznadejde si tristete fara margini, nu s-a mai intalnit asa ceva.
In faza urmatoare cand sa o bage ma-sa in biserica a inceput sa tipe efectiv parca o taia ceva in bucati. Dupa momentul asta a intrat in transa. A venit repede un preot zdravan si a inhatat-o apoi si altii. Nu au putut s-o bage in biserica. Avea o putere fantastica nimic nu o oprea. Era slaba si fara muschi nu se asteptau asa ca i-a daramat pe toti dintr-o singura miscare.
Ramasese jos in pragul bisericii unde scrasnea din dinti si se vaita gros ca un porc respira greu se uita extraordinar de urat cu ura groaznica pe toti oamenii din jur desi nu ii cunostea. Apoi a inceput sa se zbata mai rau ca un cal neincalecat si se lovea intr-un stil foarte ciudat pt ca nu poti sa faci in mod normal singur astfel de miscari, parea ca o arunca o forta dint-o parte in alta si o lovea in special la cap.
Apoi de oboseala nu a mai miscat un pic moment in care parea adormita sau in coma. Atunci s-au apropiat inca 5 preoti sa o apuce dar nu au apucat sa se apropie de ea ca i-a simtit si s-a trezit urgent a luat o figura din aia de filme de groaza a inceput sa ranjeasca oribil si sa racneasca apoi s-a ridicat cu tupeu de jos uitand-se la toti din jur si se invartea si se uita la toti dominator cu tupeu si arata mai rau ca un animal de prada. A zis printre dinti ranjit mai multe lucruri nu prea am auzit pt ca eram mai departe (imi era frica si m-am indepartat) dar se auzeau clar minim 5 voci de barbat in cor.
S-a deslusit ceva de genul "nu imi puteti face nimic" si "ea m-a chemat" dar vorbeau de data asta vocile separat cate una, asa abia am inteles ce zicea.
Preotii cand intra in stare de coma citeau, la cea mai mica inconvenienta parca se ridica din morti si se manifesta. Una din ele a fost cand au stropit-o de la distanta cu apa sfintita moment in care a facut spume la gura si a inceput sa scuipe si sa vorbeasca lucruri scabroase referitoare la icoane si tot ce era sfant intr-un hal ca te ingrozeai ce tupeu poate avea incat sa pota jigni cu asemenea ura lucruri sfinte si fara frica de pedeapsa.
In final dupa ce i-au citit toti s-a mai indepartat si cu cat se indeparta de biserica (pragul ei) isi revenea la normal ca si cand ar fi visat si s-a trezit si ea nu facuse nimic, avea complet alta figura pe fata decat inainte nu mai era sfidatoare era modesta si normala si suparata parca avea o suferinta gen cancer sau o boala groaznica, de fapt era boala sufleteasca.
Maica-sa i-a zis ca a facut-o de ras dar se mira nu stia ce a facut si se uita ca avea hainele rupte o durea capul de la lovituri mas-a chiar nu o credea ca nu stie ce a facut si au plecat certandu-se ca de ce a facut-o de ras iar tipa speriata ca nu stia de ce o acuza ca ar fifacut si era f mirata de starea in care era cu hainele rupte mizerie de pe jos pe ea si dureri unde se lovise si sleita rau de puteri ca mergea sprijinita.
De atunci nu am mai calcat pe acolo. Am vrut sa plec dar mi-a zis cineva ca intra in mine daca plec asa ca m-am dus mai departe, eram si curioasa...
Reply With Quote