View Single Post
  #23  
Vechi 26.01.2018, 23:47:52
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

cine beneficiaza de pe urma acestei prietenii cu toata lumea,mai bine spus cine are nevoie de asa ceva?
da,trebuie sa fi politicos si cuviincios cu toata lumea insa nu sluga celor care vor sa te foloseasca in dauna ta.

Mama s-a imprietenit cu o fosta colega de-a mea si de vreo 10 ani ii tot face servicii,pt ca mama nu este omul care sa te refuze.Nu-i convine si nu-i place insa nu iti poate spune nu- ceea ce este este foarte periculos pt tine insuti ca individ.
Cum fratele ei locuieste la tara si are vie,obisnuia in anii trecuti sa faca vin.
Fosta colega cica sa le faca ea un serviciu si sa le cumpere din vin, cu conditia sa-i fie carat la nas din Pietroasele,Buzau pana la Bucuresti,sect 3.
N-ar fi fost o problema o data de doua ori...numai ca asta se intampla de mai bine de 10 ani.
Anul asta surpriza, nu au mai facut vin ...dar maica-mea care sta prost de tot cu comunicarea ,nu a mentionat acest "mic amanunt" asa ca zilele astea pe ger ,fratele ei se ducea la piata batand drumurile pe jos pe la -2 grade sa-i cumpere vin unei individe care are masina personala si o situatie buna care-i permite sa-si cumpere vin din ce locatie doreste dansa.

Ca mama confunda prietenia cu magaria nici nu ma indoiesc...un singur lucru ma intreb,ce a facut din prietenie individa asta pt mama in acesti 10 ani?
Tot din prietenie,acum ceva ani mi-a imprumutat niste bani cu dobanda deci eu nu-i datorez nimic, bani cu dobanda gasesti oriunde.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote