Subiect: vedenie...
View Single Post
  #12  
Vechi 19.03.2009, 19:26:34
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Toti care au aceste vedenii,probleme,semne,minuni etc nu pot face nimic decat sa se roage in continuare,daca esti necredincios si nu ai pus mana pe o carte de rugaciuni in viata ta si ti s-a intampla o minune,vedere,semn inseamna ca te poti indrepta ,cea mai mare minune si bucurie este cand iti dai seama ca te poti indrepta sau iti dai seama ca nu e bine ceea ce faci.
Dau mare dreptate ...pentru ca mie mi s-a intamplat sa vad o vedenie cred intr-un anumit moment din viata mea si va povestesc...
Cu cateva zile inainte sa plec intr-un pelerinaj la Sf Dimitrios cred ca este corect ,in Grecia am trait un sentiment placut dar care m-a pus pe ganduri(credeam ca poate voi muri in acest pelerinaj ,dar tot nu am vrut sa dau inapoi ) ..i l-am povestit doar mamei mele si nu ca sa o sperii dar si mama mea in aceeasi zi cu mine a avut o interpunere as putea zice ..
Am fost la un interviu si in timpul interviului in chipul femeii care ma intervieva a aparut un chip bland si stralucitor ...care nu spunea nimic ..eu de teama sa nu sperii persoanele si sa imi fac cruce sau ceva ..am zis nu imi e teama pentru ca nu ma indemnat la nimic rau deci indiferent cine e sau ce e aceasta aparitie ..nu trebuie sa imi fie teama ..eu am asemanat blandetea aparitiei cu Iisus ,nu stiu ce a fost dar imediat dupa am avut proba practica de munca si am realizat un aranjament pe care nici nu il gandeam ...am realizat un ochii dintr-un Crin inconjurat de flori albastre si galbene ..am sa il postez ca avatar ...ideea e ca dupa ceva timp m-am vazut cu mama mea si ea mi-a spus ca intr-o alta persoana ia aparut mama ei ....va spun sincer bunica mea era o femeie credincioasa care eu cred ca a ajuns in RAI,avand o alta vedenie cand a murit ea dar asta alta data ....
Viata mea s-a schimbat de anul trecut de la Inaltarea Sfintei Cruci ca sa fiu mai exacta ...

Acum citind multe mi-am dat seama ca poate fi si aparitie rea adica necurata ..dar nu mi-a facut nimic rau ..cu toate astea nu ma consider demna de aparitii minunate dar simteam nevoia sa impartasesc din ce am trait ...daca ar fi sa spun mai multe intamplari as vrea sa povestesc despre bunica mea ...
Repet eu am ratacit mult ,dar vreau sa ma indrept si sa ajut si alte persoane in drumul meu...
ma bucura acest forum ,daca el ar fi existat cand eram in liceu cu siguranta nu ajungeam asa de pacatoasa...incercam sa aflu poate de ce am mereu aparitii si nu mai fugeam de ele,off
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote