Subiect: Despre diavol
View Single Post
  #28  
Vechi 18.04.2017, 17:32:59
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul


Si daca altii furau era mai bine? Barem a fost un hot milostiv.
Oricum se fura pamantul si ce a mai sterpelit Becali.

De acord, sunt combinatii facute, furturi. Asta e viata.

Insa a mai si intors inapoi cate ceva. Si asta vedem noi de aici, insa poate la Dumnezeu lucrurile stau putin altfel pe problemele astea.
m-am lamurit. de azi incolo nu mai tin cont de nimic din ce scrieti unii dintre voi pe acest forum, de fapt sunteti niste ipocriti, la fel de fatarnici ca si becali. imi pare rau sa spun asta, chiar va respectam pe unii dintre voi, sunteti exact ca acei calugari care i-au cantat la puscarie si care au plecat cu buzunarele pline.

am pus un link cu un film, acolo un nemernic care imbraca haine preotesti isi motiva fiecare actiune diavoleasca cu un pasaj din Biblie. asa faceti si voi, acompaniati nemerniciile lui becali cu citate biblice sau cu "macar asta". numai ca "macar asta" nu a furat numai de la stat, marile hotii le-a facut impotriva oamenilor!

din pacate asta e lumea ortodoxa, si nu vad cum ne putem schimba. imputiciunea vine chiar de la cei care se considera credinciosi. niste fatarnici si niste farisei care ii considera eretici pe neoprotestantii care isi doneaza intreaga avere comunitatii din care fac parte, trimitandu-si proprii copii la munca in interesul aceleiasi comunitati.
Reply With Quote