Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #11  
Vechi 01.01.2018, 22:47:12
Carmina33 Carmina33 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.12.2017
Mesaje: 7
Implicit

[quote=Bucuriepedrum;656648]Du-te și dimineața la liturghie, e foarte important. Nu te feri sub nici o formă de ea, chiar dacă nu te împărtășești în fiece duminică.

Sincer nu mai duc la slujbele de duminica decat foarte rar. Pentru celelalte slujbe conduc in fiecare saptamana cate 200 de km dus-intors (din pacate acolo am simtit ca e ok sa merg) astfel ca imi iau in fiecare saptamana jumatate zi libera doar pentru asta. Mai e si aspectul ca trebuie sa simt o conexiune cu locul. Ca sa merg la slujba de duminica ar trebuie sa iau avionul in fiecare saptamana pentru ca am gasit o biserica la 500 de km distanta de casa unde chiar imi plac slujbele si simt o conexiune. Mi-am tot propus sa merg si in alte biserici, dar nu am gasit una.

Daca intrebarea ta in ceea ce priveste relatiile se refera relatii sexuale, da, se intampla. Ceea ce am grija este sa nu se intample daca nu simt. Nu pot sa spun ca urmatoarea relatie va fi fara. Obiectiv vorbind este destul de dificil in ziua de azi sa ai relatii sexuale doar dupa casatorie.

Parintii mei sunt casatoriti de 34 de ani. Merg la biserica mai putin decat merg eu, dar se roaga, se spovedesc. Prinzand intrebarea nerostita, parintii mei au avut relatii inainte de casatorie, dar s-au casatorit destul de rapid dupa ce au inceput, altfel eu as fi prematura desi m-am nascut la termen. :)

Stiu ca pot exista situatii in care duci pacatele celor dinaintea ta, dar nu am de unde sa stiu trecutul antecesorilor mei. Din ce i-am cunoscut eu, au fost oameni buni, dar cu siguranta nu stiu toata istoria lor.
Reply With Quote