View Single Post
  #23  
Vechi 03.02.2021, 16:24:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.281
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Acum hai sa o luam punctual.

Deci NIP sunt fratii tai. ...
.......
Nici macar o data nu ai vorbit de asculatarea de Biserixa ci din contra ai vorbit despre "neascultarea de biserixa si ascultarea de lucrarea sectara a NIP".

Asa zic si sectarii ca tine sa nu asculti de biserica.

Asa a scos diabolul pe adam in rai ca pe tine prin neasviltare de biserixa...

.....
....
...


Ti-am zis si eu si AlinB si Igor - suntem 3 teologi ai Bisericii care mai stim putin cu ce se mananca dogma Bisrricii.

....i
blablauri de foarte joasa speta, am inlocuit cu puncte puncte.

Am zis exact ceea ce am scris si nu ce minti tu ca as fi zis . Am zis ca nu sunt dator sa ascult de neascultarea de Dumnezeu a celor din BOR iar daca nu asculti de ascultarea lor de Dumnezeu poti fi tras la raspundere. Nu stii sa scrii, nu stii sa citesti, nu vrei sau nu poti sa intelegi. Tocmai ca am sfatuit sa se faca ascultare de BOR, de ascultarea care e ascultare de Dumnezeu in BOR si am spus ca nimeni nu e dator sa asculte de neascultarea cuiva de Dumnezeu si daca s-ar numi papa sau Patriarh.

Deci e vorba de a asculta de Dumnezeu prin BOR si nu invers de a asculta de satana sau de lume prin cei din BOR care nu vor sa asculte de Dumnezeu. Nu poti face diferenta dintre ce scriu eu si ce afirmi tu? Inseamna ca n-ai discernamant deci tu ar trebui sa nu deschizi gura pentru ca nu stii citi nici scrie si nu ai discernamant in BOR.

Iata-i pe cei 3 mari teologi ai BOR, Igor, AlinB si @gpalama care apara ortodoxia, de cine? Tocmai de Dumnezeu si de lucrarile lui Hristos de la sfarsit de timp, de lucrarile Domnului prin cele 7 Trambite Apocaliptice si de Cuvantul lui Dumnezeu , numele lui Hristos cel nou.

Astea-s vremurile.

Cu astfel de teologi ca voi si cu tine care nici nu stii scrie si citi si intelegi pe dos ce afirm e clar ce fel de ortodocsi va avea Romania in viitor. Mi-e si frica sa ma gandesc.

Ma opresc si nu mai afirma ca fac sau scriu ce zici tu, ce afirmi tu. Ce fac se dovedeste din ceea ce scriu nu din ce afirmi tu si oricine poate sa-si dea seama ca o discutie cu voi, cei trei magi de la apus e inutila.

Nu mai posta mizerii te rog frumos, oricum nu-ti mai raspund ca sa nu-ti faci rau.

V-am iertat pe toti trei si va binecuvintez. Sa fiti sanatosi. Nu m-am suparatpe tine as mai discuta cu tine ca esti simpatic in aiurelile pe care le repeti numai ca daca vad ca n-am cu cine discuta serios si politicos, trebuie sa ma opresc.

Nu vreau sa alunec in bordelatorie si procesomanie ca n-are rost fiindca se vede ca nu vrei sa respecti nicimacar textul pe care il scriu. Iti permiti sa spui ca am scris exact pe dos ca sa-ti justifici terorismul.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.02.2021 at 16:37:01.
Reply With Quote