Subiect: suflet gol
View Single Post
  #15  
Vechi 23.09.2009, 07:45:37
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de diador Vezi mesajul
cum sa opresc pe cineva de la a ne face rau continuu.adica mai concret.mama si bunica sotului meu ne fac foarte multe pb.foarte multe.nu de ordinul barfelor sau sicanelor ca alea nu sunt pb.necazuri mari.sotl meu le-a oprit sa mai vina la noi si noi nu mai mergem pe la ele,dar s-au adunat cu niste prieteni de familie si ne fac pb de genul:reclamatii nefondate pe la politie,garda financiara,etc.merg unii martori pt reclamatiile celorlalti.bine ca pana acum functionarii veniti(de 5 ani se intampla lucrurile astea de cand ne-am casatorit si ne-am mutat impreuna) s-au convins de adevar.dar pur si simplu am obosit sa tot explicam cum n-am facut cutare si cutare lucru (e vorba de acuzatii foarte grave)si nu stim ce sa facem sa inceteze.a tot incercat sotul meu sa le explice cand se intalneste cu ele ca nu e bine dar incep sa tipe la el tot timpul si sa-l acuze in strada de diferite lucruri astfel incat nu mai putem iesi in oras decat tot incercand sa le evitam.au incercat si rudele sa stea de vorba cu ele .au motivat comportamentul prin faptl ca nu ma voiau de nora.dar noi am fost prieteni 4ani si jumatate inainte sa ne casatorim peste 3 ani am stat la ei in casa.cand am fost sa ne casatorim ne-au spus ca nu sunt de acord.sa traim cat vrem impreuna dar nu sa ne casatorim.nici n-au participat la oficierea casatoriei civile.la nunta au venit doar de gura rudelor.nu inteleg.m-as fi asteptat sa fie impotriva concubinajului.nu pricep ce vor.
Cumva sotul tau provine dintr-o familie instarita si influenta?
Ma gandeam sa nu se teama ca ar pierde avere prin casatoria cu tine.
Oricum ar fi,continuati sa va iubiti,sa va pastrati credinta in Dumnezeu si verticalitatea in viata.
Ideal ar fi,intr-adevar,sa plecati undeva cat mai departe de rudele cu pricina.
Reply With Quote