View Single Post
  #45  
Vechi 25.06.2010, 09:35:52
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailescu-Marin Daniel Vezi mesajul
Oricum eu am deschis acest topic cu alt scop, nu spre a judeca, nici spre a ma certa cu cineva anume. Imi cer scuze daca v-am suparat cu ceva, imi cer scuze pentru cuvinetele mele care v-au adus ofense.
Eu am deschis acest topic cu scopul de a-i aduce slava lui Dumnezeu, slava Maicii Domnului si slava Bisericii Ortodoxe pentru ca exista, pentru ca atunci cand ajung in fata biserici, devin alt om, mai bun, mai calm, mai sensibil, mai uman... cand intru in Sfanta Biserica incep sa-mi dau seama de greselile mele, de pacatele mele, ma rog si plang (si asta nu tot timpul asa cum voi a-ti crezut) iar cad ies din biserica ma intorc la vechile mele probleme, la vechile mele comportari, la rele mele comportari.

Dau slava Domnului si Maicii Sale si sper si a noastre sa ne inteleaga, sa ne miluiasca si sa mai alba rabdare cu noi, caci si noi suntem copii Lui, buni sau rai, negrii sau albi, rromi sau romanii, ortodocsi sau catolici.

Doamne ajuta si sper sa ma intelegeti si sa ma iertati.
Pentru a nu reveni la vechile comportari este nevoie de o apropiere si mai mare de Biserica.Sa mergem daca se poate in fiecare zi sa ne inchinam in Biserica,sa participam la Vecernii,Sfinte Masluri si alte slujbe care se tin in timpul saptamanii.Sa ne spovedim si sa ne impartasim des.
Nu este suficient sa mergem numai doua ore duminica la Biserica pentru a ne schimba.Si atunci cand mergem ,probabil nici nu participam la Cina Domnului,adica nu ne impartasim,ci suntem doar spectatori.
Reply With Quote