View Single Post
  #6  
Vechi 10.03.2011, 10:19:39
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aliscami Vezi mesajul
De multe ori ni se intampla, in viata, sa facem bine dar sa fim vazuti rau de catre cei carora le-am facut acest bine.
Acum 4 ani am ospitat in casa la noi(eu si cu sotul) o persoana care a uitat sa mai plece.(?!?!). Practic, neavand posibilitatea sa se mute a ramas la noi in casa timp de, nici mai mult, nici mai putin, de 4 ANI. Este vorba despre fratele sotului meu. Este o persoana curata, placuta, fina dar totusi era un alta barbat in plus in casa mea. Va puteti imagina cei 4 ani cum au decurs. Adesea ma intreb daca altcineva in locul meu ar fi putut trai astfel. Mentionez ca in momentul venirii lui la noi eram abia casatoriti si aveam 24 de ani.
Ne-am certat, eu si sotul meu de sute de ori, eu neintelegand cum e posibil asa ceva.Ceea ce ma surprindea mereu la sotul meu era o intrebare: NU te temi de Dumnezeu? Eu nu cred ca o astfel de situatie e normala. La un moment dat cumnatul meu mi-a spus ca se simte foarte bine la noi si ii este greu sa se mute, ca s-a obisnuit cu noi, etc.Mentionez ca suntem in alta tara si aici suntem doar noi 3 . Deci, departe de tara si familie. Insa sacrificiul acesta mi s-a parut prea mare si anormal. Iar toata lumea se uita la mine dubios, ma refer la cei de acasa si in special la socri. Desi am facut un gest atat de important am impresia ca socrii nu ma suporta. De ce? Dimpotriva, a aparut la orizont viitoarea sotie a cumnatului meu care atrage toata atentia desi se cunosc de putin timp. Ea e mereu number one iar eu sunt privita pe sub ochi din tate directiile. Tin sa precizez ca eu nu sunt lingusitoare si nici foarte lipicioasa.Sunt mai rece dar imi vad de treaba mea, ajut cand trebuie, sunt amabila si politicoasa, educata si onesta.Ceea ce ma doare cel mai tare este raceala socrilor mei fata de mine si caldura excesiva fata de cealalta nora.Eu am suportat o situatie atat de delicata in anii astia, fratele lui a mancat din ce gateam eu, a avut haine spalate si calcate de catre mine, s-a plimbat cu masina noastra, a dormit in patul nostru, ne-a macinat viata de cuplu.Iar acum eu raman oaia neagra a situatiei. De ce?:dontgetit:
INCEARCA SA MAI AI RABDARE...CAND VEI AJUNGE CU ADEVARAT LA CAPTUL PUTERILOR, VEI PRIMII AJUTOR...intre timp nu purta ranchiuna si ai inceredre in D-zeu...LUI SA-I FII BINEPLACUTA, nu oamenilor.....DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote