View Single Post
  #553  
Vechi 09.11.2013, 01:54:20
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul


Oficialii speră că la anul în acest clasament vor fi chiar mai mulți români, autoritățile contribuind la asta prin taxe și scumpiri
După ultimele măriri de taxe și prețuri, iată că mai primim și câte o veste bună de la stat! Guvernul va publica, începând de anul acesta, “Top 20 de milioane ce mai săraci oameni din România”, un inventar exahustiv al amărăștenilor din țara noastră. După modelul celebrului Top Forbes, și topul celor mai săraci români va fi făcut în funcție de cât de mulți bani nu au - lucru destul de dificil, spun economiștii, deoarece mulți își ascund sărăcia de teama Fiscului.

Conform experților, cei 20 de milioane de compatrioți ai noștri care au ajuns în clubul select al celor mai săraci români au făcut mari sacrificii pentru asta, dar se pare că i-a ajutat și statul în acest sens. Guvernul vrea acum să-i omagieze prin publicarea acestui top, în care, speră oficialii, la anul vor fi chiar mai mulți români.

Tot din același motiv, topul va apărea în condiții grafice excepționale, fiind tipărit cu litere de aur și ilustrat cu fotografii artistice ale cutiilor de carton în care locuiesc săracii de top ai României. (sursa: audvoci.ro)
Ha ha haaa!!! :))
Foarte nostime bancuri postați!!!
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote