View Single Post
  #7  
Vechi 14.01.2014, 11:04:12
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Pentru ca si eu trec prin acceiasi situatie as putea sa va spun cateva ideii

-in colectivul sau la locul de munca unde lucrati, daca aveti si colege de munca, care sunt singure si au o varsta relativ apropiata cu a dumneavoastra, puteti incerca sa le abordati- eventual cu o invitatie in oras! Aici trebuie studiat intai terenul ca sa zic asa- sa vedeti cam ce ar prefera ori o plimbare, ori un film, ori o invitatie la cina!

-apoi la o discutie intre prieteni se pot afla mai multe-eventual cineva cunoaste pe altcineva, un prieten de-a dumneavoastra poate sa aiba de exemplul o sora de o varsta apropiata cu a dumneavoastra, etc! Nu stiu in ce fel de oras locuiti- daca e un oras mai mic (am inteles ca locuiti in judetul Covasna), de obicei in astfel de orase lumea se cam cunoaste unul cu altul

-daca eventual aveti unele hobbyuri in afara de serviciu, la diverse evenimente (sportive, culturale, artistice, concerte, etc) se pot ivi ocazii favorabile

-trebuie cautate ocazii, iar atunci când se iveste o ocazie favorabila, si va place de persoana respectiva, e bine de actionat cu hotarare si fermitatea, dar fara a fi vulgar!

-cu partea financiara, este adevarat ca astazi multe femei prefera si se uita in primul rand la bani- in special acel gen de femei pisi, care vor sa fie intretinute si au in cap numal mall-uri si haine! Insa nu cred ca va doriti asa ceva- deci daca u femeie de genul asta nu vrea sa fie impreuna cu dumneavoastra pentru ceva serios de durata, nu are de ce sa va para rau!
Reply With Quote