View Single Post
  #13  
Vechi 15.01.2014, 09:08:31
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Acum fiecare din noi gresim si nimeni nu este perfect, insa daca ca barbat nu comiti greseli grave si esti serios, atunci sa avem pardon- dar chiar nu le inteleg pe unele fete sau femei!

Bun- am inteles- daca barbatul nu e serios, nu se tine de cuvant, când e cu o femeie i fug ochi dupa altele, daca nu e alaturi de ea atunci când trebuie (mai ales la necazuri, boala, etc! La veselie, distractie, dans, petreceri, ne pricepem cu totii si e usor, insa adevaratul caracter se vede când femeia cu care suntem intalneste situatii mai neplacute sau necazuri si daca stim sa fim alaturi de ea sau nu), daca e violent, betivan, daca de exemplul atunci când femeia cu care esti vine suparata acasa si tu in loc sa o incurajezi preferi sa te duci cu baietii la fotbal sau la bere- atunci am inteles sa te paraseasca- vorba aia, ce-si face omu cu mana lui se cheama lucru manual!

Insa daca nu este una din situatiile prezentate mai sus, atunci chiar nu pricep atitudinea unor femei-ori neserioase, ori care parca nu stiu ce vor, ori care nu se tin de cuvant, ori care se sucesc brusc, etc!
Reply With Quote