View Single Post
Vechi 29.10.2009, 16:22:44
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member

Data înregistrării: 23.06.2009
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Roaga-te la Sfantul Nectarie sa te ajute si sa te indrume. Multi crestini marturisesc ca au primit mare ajutor de la acest sfant.
Draga mea Ionela, imi pare nespus de rau pentru pierderile suferite. Daca am inteles eu bine, ai avut doua pierderi de sarcina, si bebelusul tau care nu mai este acum in viata. Nu sunt eu in masura sa-ti dau povete, dar poate ar fi bine atunci cand te rogi Lui Dumnezeu sa te rogi pentru toti trei copilasii tai, pentru mantuirea sufletelelor lor.
Roaga-te Sfantului Ierarh Nectarie, care pe multi i-a ajutat. A vinecat multe boli si a ajutat multe femei sa ramana insarcinate si sa duca la bun sfarsit sarcina. Daca ai posibilitate poate reusesti sa ajungi in insula Eghina, Grecia, sa te inchini la Sfintele Moaste ale Sfantului si sa iei mir de la candela. Daca nu, este de ajuns sa crezi in ajutorul lui si sa-i citesti Acatistul timp de 40 de zile. Pe nimeni nu a lasat fara raspuns la rugaciune. Chiar si eu pot spune ca am simtit ajutorul sau, atunci cand i l-am cerut. Nu deznadajdui. Roaga-te lui si vei primi raspuns negresit.
Doamne ajuta!
Reply With Quote