Subiect: cum sa fac?
View Single Post
  #9  
Vechi 13.08.2010, 13:03:54
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

băi dacă știam...

ce să mai zic la vârsta mea... 92 de ani și 7 luni... aștept să mor

azi mâine mă târăsc la interogatoriu și la vămi diavolii

bun de tot ca fariseul... postea azi și la a nul, se ruga azi și la anu și la mulți ani, făcea milostenie azi și la anul și la niciodată...

râde zgârciob de oală spartă fiindcă numai ciorb la ciorb nu-și scoate ochii...

unde s-o mai pomenit așa ceva... să ai bani prea mulți și să te mustre conștiința că nu-ți ajuți fratele să facă prostii...

mai bine faci tu singur prostii

ajungi așa ca mine, un bătrân putred și rău și prost de 92 de ani care nu mai poate să moară... nu mai vine nici moartea să-l ia... fiindcă pute...

n-ai ce-i face... dă-le bani ca Al Bundy... la toți...

Nu-i mai judeca că și așa nu ascultă de judecățile tale... mai rău îi bagi în desfrâu, în culpă...

nu ai aflat că suntem o nație de oligofreni dintre care eu sunt cel dintâi?

Află acum...

Bă, asta e, unii cer și alți strâng la ciorap... cred că mai de folos îți este să-ți risipească banii fratele tău decât să-i risipești tu pe luxuri, pe ruj, pe haine goliciunizante... pe chefuri cu colegii... pe tot felul de simandicozități...

o mașină ajută la ceva... la accidente... ajunge mai repede sus, și nu trebuie să sufere 92 de ani așa ca mine toate desfrânările posibile și imposibile...

mă, nu v-am zis că nu știou sfătui pe nimeni dacă nici după 92 de ani nu am reușit să ascult de Dumnezeu?

Parcă e imposibil... dacă nu asculți azi, mâine te poți considera un mort viu așa ca mine, bântui la 92 de ani prin deșertăciunea deșertăciunilor... și mă cred sfânt... o canalie, un coșmar, o calomnie... defapt e clar sunt un handicapat mintal...

un gunoi, o lepră și o ciumă... parol d”oneaur, pe onoare pootoare.

Last edited by vsovivi; 13.08.2010 at 13:07:26.
Reply With Quote