View Single Post
  #510  
Vechi 22.04.2010, 21:11:35
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
"Iar celor ce vor crede, le vor urma aceste semne: în numele Meu, demoni vor izgoni, în limbi noi vor grăi,
Șerpi vor lua în mână și chiar ceva dătător de moarte de vor bea nu-i va vătăma, peste cei bolnavi își vor pune mâinile și se vor face sănătoși."

Domnul era specific, nu spuena poezii. Acestea sunt niste semne ca ai credinta; si mai sunt si altele. Domnul Iisus nu e o minune, desi e minunat. El e o persoana.
Totusi banuiesc ca esti constienta de mintile nebune...care in loc sa intelegea ca sunt protejati de Dumnezeu in caz ca se intalnesc cu vreun serpisor, se duc expres si leagana serpi deasupra capului...nu?

Stii ca si Rasputin a murit extrem de greu, desi i s-a dat o cantitate exagerata de otrava...si orice om normal ar fi murit in locul lui, numai el nu...deci sa inteleg ca daca rezisti la otrava, sau te legeni cu serpi deasupra capului...e vreun indiciu clar ca cineva e sfant?

De asemenea ar trebui sa stii ca sunt extrem de multi magicieni, dresori care se joaca cu serpii, fac show-uri...sau oameni care de-a lungul istoriei ingerand cantitati f mici de otrava, au ajuns sa capete rezistenta...organismul obisnuindu-se cu ea.

Deci eu cred ca nebunii sunt tot nebuni, si pe astia ii vezi cu sarpele sarind/dansand pe dupa gat, si cu ochii dati peste cap...ori asta nu zice in Biblie, deci e doar o interpretare bolnava...