View Single Post
  #75  
Vechi 17.02.2014, 13:58:45
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Insa, autoritatile, mai ales politicienii, nu au invatat nimic. Ponta era la petrecere cand a fost anuntat ca au murit 2 oameni, si a continuat sa ranjeasca. Apoi, nu stiu cat a fost mod defectuos si cata a fost nepasarea. Sunt mai multe detalii despre accident, nu vreau sa intru acum in acest subiect. Asa cum in cazul unui sat din Moldova, cand a venit inundatia, seful armatei i-a chemat pe militari inapoi caci se intuneca sau ceva de genul, iar oamenii au fost salvati de un om care s-a dus cu o barca gonflabila. La cate tragedii au fost in Romania, pana acum puteau invata cum se actioneaza.
-nu numai ca era la petrecere dar s-a folosit de toate nebunia creata atunci de massmedia-cu accidentul din Apuseni - si au dat o ordonanta pe furis prin care au sters datoriile pe care le avea Rompetrol-catre statul roman- in valoare de o jumatate de miliard de dolari
-cat despre (ne)salvarea celor care au suferit accidentul se poate zice ca au facut-o intentionat ,nu e numai indiferenta
-in ziua de azi cand exista atat tehnologie ca te gaseste la metru patrat cu ajutorul satelitilor si-ti localizeaza telefonul mobil,...nici nu se pune problema ca nu puteau fi salvati ,eu zic ca intr-o ora deja trebuiau sa ajunga niste echipaje la ei
-eu in locul celor accidentati daca vedeam indiferenta si nesimtirea de care au dat dovada autoritatile dadeam foc la un copac ceva ca sa ma incalzesc,sa nu mor inghetat de frig
Reply With Quote