View Single Post
  #10  
Vechi 22.06.2010, 00:06:47
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Dumnezeu te poate scăpa de orice patimă și dependență dacă într-adevăr îți dorești acest lucru și dacă te rogi cu inimă smerită. De multe ori, nici nu trebuie să-ți faci un canon „anti-fumat” pe care să-l faci în fiecare zi. Trebuie odată și bine să zici din toată inima „Doamne, eu nu pot! Scapă-mă tu că eu sunt neputincios!”. Ușor de zis, greu de făcut. Trebuie să-ți dorești din toată inima să scapi de un păcat pentru a te putea ajuta Dumnezeu.

La Dumnezeu nimic nu este cu neputință. La noi toate sunt. „Fără Mine nu puteți face nimic”.
Încrede-te în puterile tămăduitoare ale Domnului și el te va scăpa.
Să nu-ți zici „O să încerc eu să scap” sau „Voi face eu ceva...”. Nu, îl lași pe Dumnezeu să te scape, încredițându-te în El.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote