View Single Post
  #518  
Vechi 21.05.2011, 19:46:44
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Intr-o situatie asemanatoare am fost si inca sunt si eu... Am fost la Aiud de fapt in apropierea Aiudului la Manastirea Ponor care are hramul Sfantul Nectarie! Am ramas foarte surprinsa de hramul manastirii. De Sfantul Nectarie auzisem dar nu ii citeam acatistul desi viata lui am citit-o cu foarte mult timp in urma si pot sa spun ca m-a impresionat pana la lacrimi... Cu timpul am uitat ce citisem despre el si nu i-am cerut ajutorul. Cum spuneam, mergand la acea manastire pentru a-mi spune durerea am primit in dar icoana Sfantului Nectarie si o carticica mica care cuprinde invataturi ale Sfantului Nectarie. Am plans cand am primit aceste daruri si i-am cerut din adancul sufletului sa ma ajute! De atunci am inceput sa citesc Acatistul Sfantului si in a treia zi de cand am inceput sa citesc am primit un telefon care mi-a readus speranta! Sigur ca mai e mult, poate foarte mult de facut dar cred ca Dumnezeu asculta rugaciunile "casnicilor" Lui si ne miluieste si pe noi pacatosii!
De fiecare data cand citesc o minune savarsita prin mijlocirea Sfantului Nectarie imi dau lacrimile si ma gandesc ca intr-o zi voi spune si eu cu inima impacata: " si pe mine m-a ajutat Sfantul Nectarie!"

Doamne ajuta!

Acum pot spune cu inima impacata:" si pe mine m-a ajutat Sfantul Nectarie!"
Gandind ca nu mai am solutii, iata ca prin rugaciunile Sfantului Nectarie m-a ajutat Dumnezeu si mi-a adus aproape persoana scumpa sufletului meu, pe care credeam ca am pierdut-o definitiv. Cu ajutorul lui Dumnezeu ne vom casatori si tot cu ajutorul lui Dumnezeu ne vom continua povestea!
Reply With Quote