View Single Post
  #60  
Vechi 27.08.2013, 10:50:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Acea urata insinuare cum ii spui tu, nu a fost o insinuare, Alin. Ii uram clar si pe fata sa o ajute Dumnezeu ca decizia ei sa fie in primul rand spre binele fetitelor si mai la urma spre binele si placerea celorlati doi. Daca asta e ceva urat, imi pare rau, sa ma ierte!
Citez:

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Sa te ajute Dumnezeu sa faci cum este mai bine, nu pentru tine, nu pentru acel barbat ci pentru cei doi copii.
Poate e o problema de exprimare, dar asa cum ai scris-o reiese un conflict de interese care nu stiu de unde ai dedus ca ar putea exista.
De fapt din ce ai scris in acelasi mesaj, deja te-ai grabit sa tragi niste concluzii vizavi de ce ar simti si gandi ea, pe baza unei analize superficiale a ceea ce a scris in 2-3 randuri.

Citat:
Ceea ce se pregateste ea sa faca eu am facut deja si stiu mai bine decat oricine de aici ce anume este important, de ce anume trebuie sa tii cont cand iei o decizie de acest fel.
Concret, ce ai facut tu si ce a mers rau?

Citat:
Mai mult de atat nu o sa spun pt ca devin ridicola sau pisaloaga si oricum fiecare din noi invata mai bine din greselile lui decat di sfaturile celorlalti.
Ba tocmai, insinuand ceva fara a spune nimic concret, analizand atitudinea altora care nu o cunosti de fapt si evitand sa spui ceva concret despre o situatie care spui ca ai trait-o personal, impingi oamenii sa traga concluzii gresite.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote