View Single Post
  #14  
Vechi 10.05.2015, 21:15:04
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumitrucelmare2000 Vezi mesajul
In momentul cand am vrut insa sa ating mormantul parintelui maicuta m-a oprit si mi-a spus: N-ai voie! Am auzit dupa aia si oameni vorbind ca nu-i voie sa te inchini la mormantul parintelui. Voi ce credeti?
Trebuia sa-i spui scurt si ferm :"Tanti poate n-ai voie tu.Dar eu sunt liber."
Daca eu vreau sa ma inchin la un bolovan e treaba mea.
Astia probabil sunt vechii securisti.

Citat:
Probabil ca nefinnd canonizat nu este voie.
Daca cineva iti spune ceva si Dumnezeu iti spune/arata contrariul spuselor lor , tu ce faci?
Faci ascultare de om(oricare ar fi el) sau de Dumnezeu ?
Ascultarea (de oricine) se face pana la pacat.Pai si care ar fi pacatul in cazul asta ?
Pai sa stii ca acolo la mormant lui Boca, binecuvanteaza Duhul Sfant prin minunile pe care le savarseste
si tu sa refuzi a recunoaste asta(inchinarea mai inseamna si recunostiinta=>ne-inchinarea mai inseamna si
ne-recunostiinta) inseamna pacat impotriva evidentei.Asta este un mare pacat.Este ignoarea lui Dumnezeu.

Este ca si cum te-ai ruga si te-ai ruga la Dumnezeu sa-ti dea un semn ca exista si atunci cand o face
si te cheama sa vezi asta tu refuzi sa recunosti minunea , prin urmare refuzi sa recunosti ceea ce ai cerut.

Ori ce parerei ai tu, daca cineva te roaga insistent sa-l ajuti, si tu cand vrei s-o faci, te face ca nu te cunoaste,
ba chiar nici nu recunoaste ca te-a rugat ceva vreodata ? Tu ce parare ai avea ?

PS:mai pe scurt.Trebuia s-o ignori complet ca si cum nici nu ar fi existat acolo.

Last edited by oaie_cugetatoare; 10.05.2015 at 21:28:21.
Reply With Quote